Na kamarádství mezi mužem a ženou přestává věřit sedmadvacetiletá Simona. Měla vztahovou krizi a seznámila se s Mikim, který ji z ní vytáhl. Po čase se dozvěděla, že je do ní Miki zamilovaný. Bojí se, že se jejich přátelství rozbije...

Simona si nedávno prošla silnou vztahovou krizí. Nejdřív to vypadalo, že s přítelem Honzou problémy zvládnou, ale nakonec se rozešli. Teď si Simona užívá svobody a nechce žádný vážný vztah, jenže všechno komplikuje její kamarád Miki.

Simona: Mám nejlepšího kamaráda, ale on to vidí jinak

S Mikim jsem se seznámila před třemi lety. Zrovna jsme měli s Honzou krizi. Tenkrát mi Miki hrozně pomohl, trávil se mnou dlouhé hodiny a rozebírali jsme mužské a české pohledy na věc. Prostě jsme se otevřeně o problému bavili, protože s Honzou jsem to probírat nemohla. Kolikrát mi Honza řekl, ať se zeptám Mikiho. I když u mě třeba Miki přespával, nikdy jsme spolu nic neměli, bylo to prostě bezva kamarádství.

kamarád

Vztah s Honzou se mi definitivně rozpadl před půl rokem. Do domu, kde bydlím, se přistěhoval nový soused a měla jsem s ním pár úletů. Došlo mi, že to s Honzou nemá cenu. Spadlo ze mě ohromné závaží, když jsme se definitivně rozešli.

A zase jsem to všechno probírala s Mikim, prostě jsem mu úplně věřila, zná mě jako nikdo. Vůbec mi nedošlo, že on by to mohl třeba vnímat jinak, že se mu asi moc otvírám... První náznak toho, že o mě Miki stojí, jsem začala pozorovat, když mi vytkl některé mé avantýry. Vždycky byl v pohodě, ale najednou mi řekl, že se bojí, že mě to jednou bude mrzet. Teď to možná vypadá, jako bych byla nějaká rozhoďnožka, ale to nejsem. Jen jsem si po komplikovaném vztahu s Honzou chtěla dát trochu oraz, a jak se říká, „vyšukat“ mozek z hlavy.

Neměla jsem do toho Mikiho zatahovat, ale když se s někým vídáte každý den a on je skoro přímým svědkem těch událostí, tak se takové věci prostě probírají.

Je to týden, co se Miki rozhodl a vyznal mi lásku. Byla jsem v šoku a poslala ho pryč. Když jsem ho viděla odcházet, bylo mi z toho celého zle. Jak to mohl přede mnou tak dlouho tajit? A copak bych mohla chodit s někým, kdo o mně všechno ví? Miki je bezva kamarád, fakt nejlepší, ale to je všechno. Já k němu žádnou chemii necítím. Nechci ho ranit a nechci o něj přijít jako o kamaráda, ale on mi od té doby nebere telefon, nechodí na místa, kde jsme se vždycky scházeli, nic. Jako by se rozhodl zmizet. Nechala jsem mu asi milion vzkazů, že s ním chci dál kamarádit, ale neozval se.

Jsem dost bezradná. Asi čeká, že si to rozmyslím, ale já o něj nechci přijít. To je tak hloupá situace...

Simona

Kam dál?