Milý Richarde a ženy in!

Svačiny mi připravovala mamka. Odcházela do práce půl hodiny přede mnou. To jsem se akorát začínala vypravovat do školy. Sváča čekala na stole zabalená v papírovém pytlíku, takže co mám k svačině jsem často zjistila až ve škole. Někdy příjemné překvápko, jindy normál. To jsme ještě vylepšovaly s mojí nejlepší kamarádkou tím, že jsme si někdy svačiny vyměnily. Když jsme chtěly. :o)

Jo, a dostala jsem jablkem. :o)) Do hlavy. Docela pecka. Spolužák uhnul a schytala jsem to místo něj, ani jsem nevěděla, odkud přiletělo. Naštěstí bylo nenačnuté, neokousané, mít ve vlasech jablečné pyré by se mi nelíbilo.

Ještě se mi vybavuje jeden spolužák ze střední, jehož svačiny byly trochu zvláštní. Vždycky měl totiž ovoce - nic jiného, jen jablka, banány, mandarinky, hroznové víno... žádný chleba, rohlík nebo tak něco. Na dotazy, proč pořád jen ovoce, lakonicky odpovídal: „Protože chci."

Tehdy mi to připadalo neobvyklé, dnes často dělám totéž, když si chystám svačinu do práce nebo na cesty. Dobré to je. :o)

Z.


Milá Z.,
protože chci je velmi dobrá odpověď. Skoro tak dobrá, jako protože nechci! :) Výměny jsme také občas dělali, ale moje svačiny nikdo moc nechtěl. To máslo v tlusté vrstvě... Ajajajaj!:)

Napište nám, co si dnes dáváte na svačinu. A co jste dali dětem? Redakce@zena-in.cz!