Nejčastějším nešvarem v dnešní době je nepravidelnost ve stravování. Rodiče často slyší od svých dětí, že na snídani nemají chuť, svačina skončí mnohdy v koši a sem tam se dokonce dozvědí, že jejich ratolest nechodí ani na obědy. Přitom právě v tomto věku, kdy dítě rychle roste, je pravidelný a vyvážený příjem živin velmi důležitý. Špatná skladba jídelníčku, kde se vyskytuje málo mléčných výrobků, ovoce, zeleniny, ryb, rostlinných tuků a přehršle sladkostí a smažených pokrmů, je bohužel typická pro většinu populace. Děti by měly jíst pravidelně, ideálně pětkrát až šestkrát denně.

Snídaně je samozřejmě základ dne a neměla by se zanedbat. Těžko ale budeme toto tvrdit svým potomkům, když sami ráno nejíme. Úplně ideální je proto naplánovat i ranní snídani u jednoho stolu, bez pobíhání po bytě a volání na všechny strany, jestli už je vše nachystáno na odchod…a k tomu stačí si jen o pár minut přivstat!

Svačiny jsou rovněž velmi důležité. Pomáhají udržet stabilní hladinu krevního cukru a zabraňují přejídání. Dopolední svačina by měla tvořit 10–15 % denního příjmu energie, odpolední pak cca 10 %. Odpolední svačinka je důležitá hlavně u dětí, které se po škole věnují sportovním aktivitám. Doma připravená svačina z čerstvých a kvalitních surovin je pro školáky ideální. Jednou z možností, jak zachovat čerstvost použitých surovin jsou potravinové dózy. Bez problému se vejdou do aktovky či batůžku na výlety. Umožňují uchovávat jakékoliv jídlo bez rizika napadení bakteriemi a plísněmi a udržují ho déle čerstvé.

Velkým pomocníkem pro děti školou povinné i nepovinné je dětská dóza na potraviny Tefal Variobolo. Je ideálním řešením pro pohodlné přenášení jídla a svačin pro děti na cestách s nastavitelnou částí, která udržuje potraviny oddělené. Plně flexibilní přepážky jsou vyjímatelné pro možnost uložení větších kousků, jako jsou sendviče či koláče. Tato dóza je vybavena stylovými a hravými motivy, které jsou plně integrovány tak, aby v myčce nedocházelo k jejich vyblednutí a poškrábání.

Pitný režim je jednou z nejdůležitějších věcí pro udržení dostatku energie a správného fungování tělesných funkcí. U novorozence tvoří voda téměř 80 % jeho hmotnosti, u dospělého je to asi 60 %. Dostatečným příjmem tekutin si zajišťujeme termoregulaci, správné fungování vylučování a také správnou látkovou výměnu. Nedostatek tekutin přispívá ke snížení celkové výkonnosti organizmu, což se může podílet na nesoustředěnosti při vyučování, únavě, bolestech hlavy, trávení či celkové vyčerpanosti.

Proto je důležité dítě pitím vybavit jak do školy, tak na školní výlet, či jinou aktivitu. Podstatné je zabránit případnému maléru s rozmáčenými školními pomůckami, tudíž je vhodné volit lahev s pevným uzávěr. Nezapomeňte také, že jestliže je v plánu nějaká sportovní aktivita, bylo by dobré zajistit vyšší přísun tekutin. Stylový pitný režim celé rodiny pomůže zajistit nerezová lahev Tefal Drink2Go a Tefal Iso2Go.

100% vodotěsná konstrukce funguje i se sycenými nápoji. Je vhodná do myčky, a to bez rizika poškození dekoru. Pro snadné pití je vybavena měkkým náustkem a při zaklapnutí víčka se i automaticky uzavře. Je ekologicky šetrná a neobsahuje BPA, čímž je 100% bezpečná. Robustní, a přesto lehká konstrukce z nerezové oceli je opatřena veselými obrázky. Iso2Go láhve jsou dokonce dvojstěnné, vakuové a díky tomu udrží nápoje déle teplé nebo chladné.

Více na TEFAL.CZ

Reklama