Dnešní téma mne napadlo, když jsem byl u známých, kteří řešili, co na svačinu svým čtyřem synům. Že ten jí to a ten zas ono a trefit se není vždy jednoduché. A pak se mi to všechno vybavilo. Ty hrůzy, které jsem prožíval se svačinou. A že jich bylo!

Pochopitelně svačiny jsem dostával celou základní školu a mám dojem, že i z kraje střední. Vždy to byl chleba namazaný máslem a něco do něj. Másla bylo hodně, a tak byla vždycky radost mít v něm něco tak netučného jako vysočinu. :)

Nevím jak vy, ale já prostě nesnáším chleba s máslem! Rohlík s máslem, to je něco jiného, ale chleba tak se sádlem, to ještě jo! Ale s máslem! A bylo to tak den co den. Většinou jsem to řešil tím, že jsem vytahal salám, zbavil ho aspoň trochu másla a snědl s tím krajícem, který namazaný nebyl.

Pak ovšem byly dny, a těch byla také většina, kdy jsem ke svačince dostal nějaké vitaminy. Docela dlouho trvalo, než se přišlo na to, že mám alergii na kůru z mandarinek (jediná alergie, kterou mám), a mandarinky byl prý ten pravý zdroj vitaminů. Když jsem ji oloupal, naskákaly mi rudé fleky. Dost často jsem ji ale neloupal a dělil se se spolužáky. Jenže čas od času jsem na svačinu zapomněl. Nebo chtěl zapomenout.

Když jsem ji pak našel, po týdnu po dvou, nestačil jsem se divit, jak pěkně obživla. Stalo se nejednou, že plíseň prorostla celý batoh. Snad ještě hnusnější byly mandarinky zapomenuté v igelitovém pytlíku. To bylo teprve něco! Biologická bomba. A tak dál, mohl bych vyprávět celý den...

A vsadím se, že vy taky! Určitě si vzpomenete, co jste měli rádi a co jste naopak nenáviděli. Jsem na to moc zvědavý, tak povídejte. Třeba o zeleném chlebu a salámu, který na vás útočil... Budu se moc těšit na vaše dnešní příspěvky!

Dostávali jste svačiny?
Nebo jste si je dělali sami?
Nebo jste si je kupovali?
Zapomínali jste svačiny v aktovce?
Jaký byl váš vztah k ovoci?
A co svačiny ostatních spolužáků?
Taky měli vždycky něco lepšího?

Napište nám dnes na adresu redakce@zena-in.cz a já vám pak pošlu za odměnu něco ke svačině.:)