Díky inovativním technologiím, které šetří energii, čas i prostor v bytě, se myčky staly již mainstreamem, a o sušičce se začíná mluvit jako o nutnosti, pokud nechcete strávit půl života žehlením a tancem mezi sušáky s prádlem. Pojďme se podívat, v čem vám dnes sušička může převrátit život naruby:
5bc06520aeec7obrazek.jpg
1. Šetří prostor v bytě a chrání ho před nadměrnou vlhkostí a plísněmi

Nejviditelnější změna na první dobrou. Najednou i malý byt začne opět dýchat, sušáky už stojí v koutě jen pro jistotu, a ten kout už navíc není domovem nepříjemných plísní. Ty totiž mohou vznikat z nadměrné vlhkosti, která v bytě při každodenním sušení prádla může vznikat. Majitelé větších bytů či domků zas ocení kompaktnost a čistotu prostoru, který už nehyzdí pohled na schnoucí prádlo. Váš domov ovládne jednoduchost, klid a radost z volného místa.

2. Šetří váš čas a redukuje zbytečně přecpané skříně

Díky sušičce už nemusíte čekat den či dva, než vaše oblíbené kousky uschnou. A díky speciálnímu programu je můžete mít po vytažení ze sušičky jako vyžehlené. To ocení zejména příznivci minimalistického šatníku i ti, co nemají postávání u prkna s žehličkou v jedné a lahví vína v druhé ruce zrovna v lásce. „Když si potřebujete vzít oblíbený kousek z vašeho šatníku i druhý den, není dnes problém mít stejný outfit díky pračce a sušičce za 2,5 hodiny čistý a suchý, a navíc si jej můžete hned obléknout, sušička ho vyžehlí za vás,“ říká stylistka a vizážistka Petra Šestáková, autorka knihy Detox šatníku.

3. Šetří přírodu i vaši peněženku

Stejně jako u ostatních domácích spotřebičů se i u sušiček setkáte s extra úspornou třídou A+++. „Technologie jde kupředu mílovými kroky. Novinkou na evropském trhu je sušička s revolučním dvojitým invertorovým tepelným čerpadlem DUAL Invertor Heat Pump™, díky kterému šetří energii nebo čas potřebný k sušení,“ vysvětluje produktový manažer Aleš Hrubý ze společnosti LG. „V praxi to znamená, že si můžete vybrat jedno ze dvou základních nastavení: režim Energie dokáže šetřit energii potřebnou k výkonu sušičky tak, že ročně ušetříte až 1 600 Kč za elektřinu, režim Čas zkrátí standardní program na sušení až o 24 %,“ doplňuje Hrubý.
5bc0653065aefobrazek.jpg

4. Už žádné sražené kousky, žmolky, ani alergeny!

Asi jste už v životě zaslechli občasný nářek uživatelů starých sušiček, že museli svůj dospělý šatník kompletně věnovat nejbližší mateřské školce, protože co se v ní srazilo, se již do původní velikosti ani kouzelným proutkem nenavrátilo. „Nové sušičky s duálním invertorovým tepelným čerpadlem dokáží udržet nízkou teplotu materiálů během sušení, a tím snižují pravděpodobnost sražení všech druhů prádla, přes spodní až po svetry,“ vysvětluje Aleš Hrubý.

Nové sušičky s duálním invertorovým tepelným čerpadlem jsou také vybavené speciálním programem Pro alergiky, který eliminuje až 99,9 % alergenů včetně prachových roztočů, pylu nebo těch ze zvířat. To ocení zejména maminky malých dětí, pro které může být jakýkoliv alergen spouštěčem nepříjemných reakcí včetně ekzému či astmatu.

Se sušičkou už můžete nechat váš odžmolkovač ležet ladem. Nové technologie dokáží zachytit všechna nadbytečná vlákna a prach, takže oblečení ze sušičky vytáhnete hladké, bez nežádoucích chloupků či nitek a krásně osvěžené.
5bc0653ee0da2obrazek.jpg

5. Dokáže vysušit téměř vše

Pokud váháte, jestli si sušička bude rozumět i s vaším prádlem, pak se nemusíte obávat. Většina materiálů do ní jde. „Nejpoužívanější jsou dnes u výrobců oblečení bavlna (kalhoty, trička) a polyester (halenky, trička i zimní bundy). Obojí jde dát téměř vždy bez problémů do sušičky. Pro jistotu se ale vždy vyplatí přečíst cedulku s návodnými symboly k praní, sušení a žehlení,“ doplňuje Petra Šestáková. Sušička je ideální i pro všechno ložní oblečení, které navíc i perfektně zbaví alergenů. Kousky z kašmíru do sušičky naopak nepatří, s hedvábím musíme být také velmi obezřetní.

Více informací naleznete zde.


5bc06506dbc89obrazek.jpg