pekanové sušenky

Našim dětem se nejvíce zavděčím, když jim upeču jakékoliv sušenky. Klasické cookies třeba zabodují vždycky. Oblíbené jsou i sušenky čokoládové, podle kamarádky Lenky. A náš dnešní recept je také naprosto výborný. A nejlepší je k těmto sladkým, křupavým sušenkám, popíjet teplé mléko nebo čokoládu.

Suroviny

3/4 hrnku pekanových ořechů, nasekaných nahrubo
150 g másla
1/2 hrnku cukru moučka
1/2 lžičky vanilkového prášku nebo extraktu
1/2 lžičky soli
1 a 1/2 hrnku polohrubé mouky
3 lžíce hnědého cukru
1 rozšlehaný žloutek

Postup

Pekanové ořechy si vysypeme na pánvičku, kde je nasucho pražíme asi 6 minut, dokud lehce nezhnědnou. Pozor! Nepřipálit. Necháme je vychladnout.
V míse smícháme mixérem s metlami změklé máslo a moučkový cukr, spolu s vanilkovým extraktem a špetkou soli. Šleháme na střední rychlost, asi 3 minuty.
Potom vařečkou vmícháme postupně mouku a pekanové ořechy. Důkladně promícháme.

Těsto si přeneseme na pracovní plochu, kde z něj vytvoříme váleček, o průměru asi 5 až 6 cm, který zabalíme do potravinářské folie a necháme asi hodinu vychladit v lednici.

Plech vyložíme pečícím papírem a třtinový cukr si vysypeme do misky. Připravený váleček vybalíme z folie a potřeme celý rozšlehaným žloutkem. Poté ho vyválíme ve třtinovém cukru a z připraveného válečku krájíme kolečka, silná asi 1,5 cm, která klademe na plech, s rozestupem asi 1 cm.

Pečeme asi 20 minut, v troubě předehřáté na 180 °C. Asi v polovině pečení sušenky otočíme. Před podáváním necháme vychladnout.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama