Nedávno jsme si vylepšili příjem televizního signálu díky jedné nejmenované digitální televizi. Bydlíme pod kopcem, takže antény se téměř vůbec nechytaly, a i když nejsme žádní televizní fanatici, tak občas nás v nabídce něco zaujme. V nové nabídce více než čtyřiceti kanálů jsme si všichni našli své oblíbence. Na jednom kanálu se ale shodneme celá rodina. Spektrum. Kdybych měla čas celý den sedět u televize, asi bych ani nepřepínala. :-)

A právě na tomhle programu jsem včera náhodou narazila na svého oblíbence - Jamieho Olivera.

Vyhrabával zrovna cibuli ze záhonku a byl jako vždycky kouzelný. :-) Když si představím sebe na zahrádce, tak nechápu, jak to ten chlap dělá. Díl o cibuli jsem sledovala po očku z kuchyně, ale další díl, jahody, už jsem sledovala z křesla. Po ruce sešit a tužku, co kdyby náhodou Jamie vařil něco  n e o d o l a t e l n é h o! 

Jahodový salát se sýrem, octem, olejem a dalšími surovinami mě příliš nezaujal. Ale ty další... mňam!

Rýžový pudink s jahodovým džemem
2 kg čerstvých jahod
300 g cukru krupice
1 hrnek rýže
5 hrnků mléka
1 vanilkový lusk
2 lžíce cukru
velké sněhové pusinky

Vím, že nejste žádné Marušky, a za dvě kila čerstvých jahod si o mně budete myslet, že jsem cvaklá. Nejsem. Já tenhle skvělý recept neudržím do léta. Takže použijte třeba domácí jahodový džem nebo třeba mražené jahody. A s čerstvými to zkuste v létě.
Takže. Čerstvé jahody si očistíme, odstraníme vršky se stopkou a jahody ručně rozmačkáme s 300 g krupicového cukru. Vznikne krásná lesklá hmota, kterou dáme vařit na sporák. Přivedeme k varu, ztlumíme na mírný žár a necháme probublávat asi půl hodiny. Průběžně mícháme a sbíráme pěnu, která se nám tvoří na povrchu.

Džem nám probublává a my si připravíme krémový rýžový puding. Můj přítel nesnáší sladkou rýži a nevěřil mi, že není nemožné připravit ji chutně. Když pozoroval, jak ji vaří Jamie, uznal, že tohle by možná ochutnal.
Rýži nasypeme do hrnce, zalejeme mlékem a přidáme dvě lžíce cukru a obsah jednoho vanilkového lusku. Pokud nemáte lusk a vanilkovou vůni máte rádi, určitě vás bude zajímat, co jsem objevila v Bistru u Florentýny - vanilkový prášek.

Jamie si vanilkový cukr připravuje sám, hodí do mixéru deset vanilkových lusků, které rozemele, a potom přidá dvě kila cukru. Směs dá do velké nádoby, řádně zavře a má zásobu na dlouhou dobu.

Rýžový pudink vaříme pod poklicí asi dvacet minut na mírném žáru a nezapomínáme míchat. Jestli se vám bude zdát příliš hustý, stačí přidat trochu mléka.

A to nejzajímavější na závěr. Jamie si na připravený velký talíř rozdrobil velkou sněhovou pusinku (nebo více malých). Pro zajímavý křupací efekt. Na drť nalejeme pudink, a ten ozdobíme horkým jahodovým džemem. Ještě lehce posypeme pusinkovou drtí a můžeme podávat.

Druhý zajímavý recept, kterým mě Jamie dostal, byl na Pečené jahody se zmrzlinou.
čerstvé jahody
likér Pimm´s 
zavařený zázvor
vanilkový lusk
vanilková zmrzlina
linecké sušenky

Ani fakt, že větší část potřebných surovin nemám právě ve spíži, mě neodradil od lásky na první pohled. A už jsem přemýšlela, jak si ho upravit podle aktuální situace. :-) Bohužel mi chybí to hlavní, čerstvé jahody, tak zkoušku receptu musím nechat na později.

Likér Pimm´s je anglická specialita. Základ tvoří gin, macerované bylinky a přídavek chininu. A podává se k němu třeba kyselá okurka.
Zavařený zázvor se u nás sehnat dá, nejlépe v nějaké prodejně s orientálními pochoutkami. Nebo si jej můžete zavařit sami.
Stejné je to s lineckými sušenkami. Do tohoto receptu můžete koupit nějaké máslové čajové sušenky, nebo si je upéct. Třeba podle receptu od kytičky.

A když máme všechny krkolomné suroviny, tak zbytek už je jednoduchý a rychlý. Jahodám trochu seřízneme vršek, aby stály (tím odstraníme zbytek po stopce). Naskládáme do pekáčku (hodně natěsno) a pokapeme likérem Pimm´s. Já bych Pimm´s v našich podmínkách klidně vyměnila za rum. :-)
Po jahodách trochu poházíme nakrájený zázvor a pokapeme šťávou ze zavařeniny, ve které jsme rozetřeli obsah jednoho vanilkového lusku. Luskem ještě vytřeme misku od zázvorovo-vanilkové šťávy a položíme ho nahoru, na jahody.
Zapečeme pod grilem - asi půl minuty až minutu. Jen aby jahody pustily šťávu a ohřály se.

Servírujeme na talířku s kopečkem vanilkové zmrzliny a drtí z lineckých sušenek. Ty jsme předtím zabalili do utěrky a rozbili tlučením o stůl.
Vypadalo to úžasně. 

Máte-li Spektrum, nenechejte si ujít, jak Jamie vaří doma. Seriál se teprve rozjíždí. Vysílá se každý všední den v 10.50 nebo 17.05, a to hned dva díly. Dnes to jsou Fazole a Rajčata, v pondělí pak Nálev a zavařeniny a Cuketa.

Sledujete, jak vaří Jamie Oliver? Zkoušeli jste nějaký jeho recept?
 

Reklama