kytice

Někdo je má rád pro jejich zvláštní vůni a romantickou krásu, jiný je považuje za „mrtvolky“, na něž sedá prach. Názory na sušené květiny a různé bylinky se různí. Jak jste na tom vy?

Ať už stojíte na jedné či druhé straně „barikády, v jednom se shodneme asi všechny. Živé květiny určitě nenahradí, ale pro někoho můžou být milou připomínkou léta, která pár týdnů určitě vydrží. Dokud jejich barvy nevyblednou a neusedne na ně obávaný prach.

Abychom tomu zabránili, můžeme okvětní lístky vložit třeba do hezké skleněné nádoby, nebo je dát do látkového sáčku a provonět si jimi skříň. Jako přirozený parfém se nejlépe osvědčí levandule, ale příjemně voní i meduňka, nebo pivoňka.

levandule

Levandule vypadá hezky jako dekorace, a výborně se hodí k provonění skříně nebo šatny

Jaké květiny se nejčastěji suší?

Je jich celá řada. Nemusí to být jen tradiční slaměnky a statice, které se hodí spíš do venkovsky laděného interiéru, ale zajímavě vypadají i „divoké“ řebříčky, vratiče, či různé druhy trav a bodláků. A samozřejmě růže, hlavně poupata, nostalgicky zbarvené hortenzie a romantické pivoňky.

Sušené květiny se uplatní nejen ve vázách, ale i jako součást různých dekorací, věnečků, srdíček, nebo jako voňavé potpouri.

susenky

Kytice fialové a bílé statice vypadá dobře v kameninových a litinových nádobách.

Foto: autorka

Čtěte také:

Reklama