Takhle stručně nazvala svůj příspěvek naše čtenářka s nickem Rusalka 2008. Tak si pojďte přečíst, jak se její tréma projevuje a jestli tréma předčí všechny trémy předchozí

V životě jsem prošla několika stavy, kdy pro mně nastala skutečně krajní situace, a já se scvrklým žaludkem a roztřesenýma rukama i hlasem musela té situaci čelit. Z pohledu období mládí to byly bezesporu obě maturity, i bakalářské zkoušky, které mě dokázaly tak ztrémovat, až jsem měla na krajíčku... když u první maturity po slavnostním zahájení zkoušek všichni odcházeli na chodbu a mně bylo stroze řečeno „vy už tu rovnou zůstaňte“ (měla jsem příjmení na začátku abecedy), málem jsem se sesypala a utekla ;-) 

Ale to už je dávno...Moje nejhorší tréma přišla až o 12 let později. Postihla mě mozková příhoda, jejíž příčina se ukázala být v pomalém krvácení do mozku z kavernomu a ten byl na velmi špatném místě v mozkovém kmeni. Pro mnoho lékařů jsem byla v tu chvíli neoperovatelný pacient s malou nadějí. Po mnoha vyšetřeních na různých klinikách a váháních jeden z lékařů v Praze vyslovil rozhodnutí, kterého jsem se bála a zároveň v něj doufala. Bude mě operovat, ale musím počítat s velmi nejistým výsledkem.

Bylo mi 31 let, doma dvě děti, které ještě nebyly ani ve třetí třídě... MUSELA jsem to přežít, ale bylo mi všelijak. Před samotným zákrokem, kdy mě připravovali na předoperačním, jsem měla takovou trému a strach, že mi zkolabovaly všechny žíly a skoro zmizel krevní tlak (70/40)...

Naštěstí ani ta má děsná tréma neměla vliv na výsledek mé operace, která se k údivu mnohých povedla :-) a jsem za to vděčná.

Hezký víkend plný slunce a bez trémy všem!

Rusalka2008

Reklama