Cindy Crawford (55) a Kaia Gerber (19)
Američanka Cindy Crawford se slavným znaménkem nad horním rtem patřila ve své době k nejžádanějším modelkám. Objevila se v magazínech jako Vogue i Playboy, dělala reklamu pro Pepsi, předváděla pro Versace a taky si zahrála v několika filmech. S druhým manželem má dceru Kaiu Gerber, která se vydala v matčiných šlépějích. V roce 2017 se společně objevily na jednom mole u příležitosti představení jarní kolekce Versace. V rámci ankety se Kaia dokonce stala modelkou roku 2018. První významné zakázky dostávala už v deseti letech. V jejím portfoliu nechybí značky jako Calvin Klein či Versace. V roce 2018 také spoluvytvořila kolekci s módním domem Karl Lagerfeld.

60794ad2f4030cl.jpg
Foto: Shutterstock

Kate Moss (47) a Lila Grace Moss (18)
Anglickou supermodelku, která dělala mimo jiné kampaně pro Dior, Gucci nebo Louis Vuitton, neproslavila jen její kariéra, ale také řada skandálů. Královna večírků byla mnohokrát přistižená úplně pod obraz. Nevyhýbala se alkoholu, ale ani drogám. Divoká minulost ovšem její dceru od modelingového průmyslu neodradila. Lilu Moss zastupuje jako modelku agentura její matky. Kromě přehlídek se zatím objevila například na obálce Vogue.

60794b57d7cedcl.jpg
Foto: Profimedia

Heidi Klum (47) a Leni Klum (16)
Německá topmodelka Heidi Klum je úzce spjatá se značkou spodního prádla Victoria’s Secret. Kromě spolupráce s věhlasnými značkami účinkovala také jako porotkyně v televizních pořadech, které se snažily najít mezi mladými děvčaty nové topmodelky. Porotcovala i v soutěži Amerika má talent. Kariéra její šestnáctileté dcery se teprve začíná rozjíždět, ale líbivá tvář i slavné jméno nasvědčují tomu, že o Leni ještě uslyšíme. Nedávno se objevila na obálce německé verze magazínu Glamour, a to dvacet let poté, co její matka pózovala na obálku prvního vydání stejného časopisu.

Christie Brinkley (67) a Sailor Lee Brinkley-Cook (22)
Americká modelka Christie Brinkley se během své kariéry objevila na více než pěti stovkách obálek magazínů. Sport Illustrated jí dokonce na konci sedmdesátých let věnoval tři přední strany po sobě. S kosmetickou společností CoverGirl podepsala Christie smlouvu na dlouhých pětadvacet let, což je jeden z nejdelších modelingových kontraktů vůbec. Její dcera ve svých dvaadvaceti letech nezahálí. Už v patnácti měla smlouvu s agenturou IMG. V devatenácti se objevila v plavkách na Sport Illustrated. Přestože by se mohlo zdát, že žije svůj sen, v minulosti se na sociálních sítích svěřila, že často musí bojovat s vnímáním sebe sama a že má sklony k poruchám příjmu potravy.

60794ca941037cl.jpg
Foto: Profimedia

Beverly Johnson (68) a Anansa Sims (42)
Americká modelka Beverly Johnson je jednou z těch, které si historie bude určitě pamatovat. V roce 1974 byla totiž první afroamerickou modelkou, která se objevila na obálce Vogue, a v roce 1975 dosáhla stejného milníku na obálce Elle. Ve světě modelingu se pohybuje i její dcera Anansa, která se rozhodla bořit zase jiná tabu. Prezentuje se totiž jako plus size modelka (na fotce vpravo).

Pat Cleveland (70) a Anna Cleveland (32)
Také další modelka s afroamerickými kořeny Pat Cleveland toho hodně udělala pro rovnoprávnost lidí různé pleti. Úspěch zažívala zejména v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Nevzdala se a šla si za svými sny, i přesto, že jí mnozí říkali, že v módě nikdy neuspěje. Houževnatost a ambicióznost předala i své dceři Anně. Ta šla přehlídku pro Moschino už v pěti letech. Pro Vogue Anna řekla, že její matka je velmi inspirativní, ale její odkaz ve světě modelingu s sebou nese také velkou váhu, která na ni chtě nechtě dopadá. 

60794e91200fdcl.jpg
Foto: Profimedia

Čtěte také: