blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Pom Klementieff si neprožila zrovna klidný život. Když jí bylo pět let, její otec zemřel na rakovinu a matka trpěla schizofrenií a nebyla schopna se o své děti starat. Pom si tedy vzali do péče strýc a teta z otcovy strany. Měli společně dobrý vztah a Pom o strýci mluví jako o „druhém otci“.

V den jejích 18. narozenin ji však postihla další tragédie, když strýc zemřel. O sedm let později, v den jejích 25. narozenin, zemřel i její starší bratr Namou, který spáchal sebevraždu. Aby Pom splnila přání své tety, šla na postgraduální studium práv. Příliš se s tím ale neztotožnila. Pracovala také jako prodavačka a servírka ve Francii.

V 19 letech se nakonec dala na dráhu herectví. V Paříži studovala na dramatické škole Cours Florent. Po dokončení studia vyhrála divadelní soutěž a následně bezplatný kurz s nejlepšími učiteli, jací na škole byli.

profimedia-0231842335.jpg
Loup / Foto: Profimedia

Její filmový debut byl ve francouzském nezávislém filmu Après lui z roku 2007. První hlavní roli pak dostala ve francouzském filmu Loup v roce 2009. Během natáčení tehdy byla v kempu, který se nacházel několik hodin od nejbližší vesnice. Teploty tam klesaly hluboko pod nulu. Spřátelila se s místními nomády, pracovala se skutečnými vlky, jezdila na sobech a plavala s koněm v jezeře.

Největší slávy, kdy začala být populární po celém světě, se jí dostalo až po roce 2017. Tehdy se objevila v roli Mantis ve filmu Strážci Galaxie Vol. 2 a následně v dalších filmech o Avengers. Letos můžeme herečku vídat coby vražedkyni Paris ve filmu Toma Cruise Mission: Impossible Odplata – První část. A příští rok by se měla objevit i v části druhé, tentokrát však pravděpodobně na „druhé straně“.

profimedia-0368257246.jpg
Avengers: Infinity War / Foto: Profimedia

Nová akční hrdinka?

Že si ji Tom Cruis vybral do svých filmů, není rozhodně divu. Pom je totiž rozená akční hrdinka. Má za sebou spoustu hodin boxu, kickboxu a v létě 2014 získala fialový pás v taekwondu. Zahrát si v Mission: Impossible byl navíc její sen.

Do role se nebojí dát všechno, a tak pro ni nebyl problém si kvůli Mission: Impossible osvojit parašutismus. „Získala jsem licenci A a poté jsem si udělala i licenci B. Opravdu mi to otevřelo nový svět. Je tak vzrušující, že můžete létat, tančit na obloze. Bylo to opravdu úžasné,“ říká dle Discover Walks. Kromě toho je také zdatnou motorkářkou.

Inspirací pro akční roli pro ni jsou filmy Quentina Tarantina jako Kill Bill, filmy s Brucem Leem, Jackiem Chanem a také některé francouzské filmy, které nejsou jen o boji a fyzičce – ale také o způsobu, jakým postava chodí. „Inspirovaly mě také filmy s Jean-Paulem Belmondem, abych v té postavě našla namyšlenost. A filmy s Clintem Eastwoodem, Takeshi Kitanem, všemi těmi skvělými postavami, které sotva mluví, ale zároveň vyjadřují tolik emocí,“ říká v rozhovoru pro Variety.

Módní ikona

Během premiér k filmu Mission: Impossible Odplata – První část se Pom objevila na červených kobercích v mnoha perfektních módních vzhledech. V Sydney například zaujala okouzlujícím kouskem z kolekce podzim-zima 2023 od Rabanne ale také stříbrnými mini šaty od Alexandra Vauthiera. V New Yorku zase byla za elegantní dámu v rudé v šatech Armani Pirvé z jarní kolekce Couture 2011.

V Londýně vypadala nadčasově v černých minišatech od Prady zakončených kaskádovou mašlí. Asi nejzajímavějším vzhledem byl však ten na premiéře v Římě. Herečka zde oblékla růžové šaty Fendi Couture. Ty jsou samy o sobě dobré, ale mnohem lepší jsou tak, jak je dokáže Pom prodat společně s velice originálním účesem, který k nim zvolila. Také fialové latexové šaty Atelier Versace, které oblékla na letošní filmový festival v Cannes vypadaly velice stylově a zároveň perfektně podtrhovaly její osobnost.

FotoJetrt-2-.jpg
Armani Privé, Rabanne, Alexandre Vauthier, Prada / Foto: Profimedia

Mezi nejoblíbenější módní značky Pom Klementieff patří Giambattista Valli, Karl Lagerfeld, Louis Vuitton, Chanel ale také Tom Ford se svou neuvěřitelně uhlazenou elegancí. Pro W Magazine však přiznala, že Forda ještě na sobě neměla, ale moc se jí líbí a má ho na svém módním „to do listu“.

Na druhou stranu ale herečka přiznává, že jí tolik na značkách nezáleží. „Vychovávala mě teta a ta měla vždycky ráda jednoduchost a nepředvádění se. Vždycky mi říkala, že být stylový a elegantní vychází zevnitř. Je to postoj. Není to o značce, kterou nosíte. Jsem samozřejmě trochu více módní, ale obecně nemám ráda velká loga. Mám ráda, když jsou kousky jemnější,“ říká. Co prý nikdy určitě nebude nosit, jsou Crocsy a boty nebo ponožky, které obepínají každý prst.

Mezi její nejoblíbenější kousky, které oblékla na filmové premiéry, patří šaty Chanel z premiéry Strážci Galaxie Vol. 2. Pocházejí z kolekce Chanel Métiers d'Art a šlo současně o první přehlídku této značky, které se Pom zúčastnila. 

FotoJete.jpg
 Fendi Couture, Atelier Versace, Channel / Foto: Profimedia

Zdroje: Wikipedia/Pom Klementieff, RedCarpet, Variety, DailyMail, WMagazine, US MAgazine, DiscowerWalks

Reklama