Všichni se modlíme, aby co nejdříve napadl sníh a my jsme konečně mohli vyrazit na hory! V Alpách snad ale padat bude, takže vám přinášíme super tipy na lyžování v Alpách! Nabídka cestovní kanceláře SMART travel je opravdu široká a zajímavá!

 

Naše dva tipy:

 

Silvestrovský zájezd do Jungfrau:

Jedná se o lyžování v jednom z nejrenomovanějších lyžařských středisek Švýcarska za nešvýcarsky příznivou cenu. Silvestr, jarní prázdniny. Zájezd do jedné z největších lyžařských oblastí Švýcarska pod impozantní kulisou tří hlavních vrcholů Eiger (3.970 m), Mönch (4.099 m) a Jungfrau (4.158 m).

 

Ubytování a stravování:

Alpské středisko Lauterbrunnen (768 m), ležící ve stejnojmenném údolí mezi vrcholy Jungfrau a Schilthorn. Ubytování v následujících objektech:

• SMARThaus Chalet im Rohr - turistická rustikální chalupa uprostřed Lauterbrunnenu. Ubytování v 1 až 4-lůžkových pokojích, lůžka s povlečením, na pokojích umývadlo. Na chodbách společné WC (9x) a sprchy (6x). K dispozici jídelna zároveň jako společenská místnost s TV, lyžárna. Parkování před objektem zdarma.

• Hotel Staubbach – rodinný hotel, 2-lůž. pokoje se sprchou/WC a dále 1 až 4-lůž. pokoje se sprchou/WC na patře. V objektu klubovna, restaurace, bar.

• Hotel Horner –hotel turistické kategorie, 2 a 3-lůž. pokoje s vlastní sprchou (WC na patře) a dále 1 až 2-lůž. pokoje se sprchou a WC na patře. V objektu restaurace a bar.

Všechny 3 uvedené objekty se nacházejí v sousedství a leží poblíž centra městečka, cca 500 m od dolní stanice zubaček do Mürrenu a Kleine Scheidegg. Za dobrých sněhových podmínek možnost dojezdu na lyžích z Mürrenu až k ubytovacímu objektu.

Stravování v Chalet im Rohr formou polopenze, začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu snídaní. Stravu připravuje český kuchař - česká kuchyně. Při pobytu je možno zakoupit za Kč nápoje (kávu, pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje) a občerstvení dle aktuální nabídky.

Doprava: zájezdový autobus, možnost vlastní dopravy (viz slevy)

 

 

Nové středisko! Vyrazte do italského lyžařského střediska Prato Nevoso – Mondolé

Zajímavou novinkou nejen u nás, ale na celém českém trhu, je italské lyžařské středisko Prato Nevoso – Mondolé, které najdete na této adrese.  Rozkládá se svazích horského masívu mezi obcemi Prato Nevoso a Artesina v srdci piemontských Alp, cca 100 km jižně od Torina. U nás skoro neznámé, ve světě však známý pojem. V roce 2003 se tu konalo juniorské mistrovství světa, v roce 2005 pak mistrovství světa ve snowboardingu. Zajímavé je hned z několika hledisek:

  • leží na poloviční vzdálenosti v horách mezi Torinem a Středozemním mořem, což je pro lyžování poněkud netradiční poloha, ale právě proto, že je to první horská bariéra od moře, sněhu je zde požehnaně.
  • ubytování je přímo na svahu, apartmány luxusní, v ceně sauna, přes ulici restaurace
  • nabízí lyžování na úctyhodném počtu 90 km sjezdovek
  • to nejdůležitější – naprosto bezkonkurenční ceny, které v prosinci začínají na 3.355 Kč, o Silvestru na 9.710 Kč a v lednu a březnu opět spadnou pod 4000 Kč za osobu a týden vč. 6-denního skipasu.

 

 

Objednat katalog s nabídkou můžete zde:

 

Nabídku všech zájezdů najdete zde: 

Reklama