shopMažu si to takhle po Národní, sluníčko svítí, koukám jen tak letmo do výloh, a v tom mě jedna z nich zaujme. Vpluji do krámku plného svěžích barviček a dostanu chuť si něco koupit.

Třeba nějakou vzdušnou blůzičku nebo top. Všechny byly tak lehounké, éterické a úžasně něžné, že mi přesně padly do nálady. Probírám se ramínky a přemýšlím, co bych si tak mohla vyzkoušet.

Ujala se mě příjemná mladá prodavačka, snášela modré z nebe, já zkoušela, ona se rozplývala, jak mi všechno sluší.

Když jsem nad něčím váhala, okamžitě přikvačila s jinou variantou. Nebylo divu, kromě mě v krámku nikdo jiný nebyl.

Nakonec jsem si z té hromady věcí vybrala jemně květovanou tuniku z tenoučké bavlny. Po dlouhé době příjemná změna. Měla jsem pocit, že jsem v ní omládla, a chtěla si ji hned obléknout. Žádný problém, slečna si vzala cedulku, já srolovala svou šedou blůzu do kabelky a vyrazila do ulic v nové. Bylo příjemné vnímat obdivné pohledy. V duchu jsem si říkala, že mi těch osm set padesát za to stálo.  

„Musím v ní přijít zítra do práce, co na ni řeknou holky!“ A aby byla úplně dokonalá, musela jsem ji vyprat. Nastavila jsem poctivě program na třicet (podle údaje na cedulce) a těšila se, až ji pěkně pověsím profoukat na balkon. Vyndala jsem ji z pračky, protřepala a zbývalo narovnat rukávy. Ale jak jsem strčila ruku do rukávu, projely mi prsty látkou tak snadno, jako by byla z papíru. Raději nebudu publikovat slova, která mi vyjela z úst.

„To přece není možné, aby se po prvním vyprání rozpadla,“ sakrovala jsem. Kdyby stála dvě stovky, tak rukávy ustřihnu a dál to neřeším, ale takhle... Místo v blůze jsem přišla do práce pěkně nabroušená a odhodlaná k reklamaci. Holky mi moc nadějí nedávaly. „To svedou na tebe,“ říkaly skepticky a zřejmě po špatných zkušenostech.
„To je evidentní vada materiálu,“ hájila jsem se já. To mi musí vyměnit nebo vrátit peníze.

A kdo myslíte, že měl pravdu?

Když jsem přinesla blůzu do obchodu a popisovala onu nepříjemnou věc, tvářily se prodavačky, jako bych ji roztrhala záměrně. Jinou mi dát nemůžou a peníze vrátit už vůbec ne. Sepsaly jsme reklamační protokol a do čtrnácti dnů, nejdéle prý do měsíce se uvidí. No to je fakt dobrý, teď nemám ani blůzu, ani peníze, jenom vztek a nechuť si zase něco koupit.

Jak myslíte, že reklamace dopadne? Klikněte na anketu

Reklama