Křičela zoufala naše čtenářka s nickem Hanula, kterou posadili na koně proti její vůli. To je nejlepší způsob, jak přivodit člověku trauma a koně poplašit.

Koní jsem se nebála až do té doby, kdy jsem byla nucena na něj sednout.....Pracovala jsem ve firmě, kde jsme sponzorovali hipoterapii pro  postižené děti - fyzioterapie využívající přirozený pohyb koně v kroku jako stimul a rehabilitační prvek.

Jezdecký oddíl, který měl naše sponzorované koně ustájené, nás zval na různé „koňské akce“ - parkury, zábavná odpoledne atd.

Jednou firma uspořádala víkend pro své zaměstnance na čerstvém vzduchu a s koňmi. Když jsem viděla, jak se všichni baví a nasedají s lehkostí na koně, dostala jsem strach - to je pěkně vysoké zvíře. Dala jsem si na posilnění panáka fernetu a schovala se za strom, aby mě nebylo vidět. Jenže - šéf se začal ptát, kde jsem a kolega mě objevil za stromem.

Já na toho koně nejdu.... vždyť tam ani nevylezu. Šéf volal - přístavte jí valník. Kolega (žádný trasořitka) mě chytl a chtěl mě na koně hodit - no přehodil mě, takže jsem se z druhé strany svezla dolů - já trauma, chudák kůň. Nicméně mě na toho koně dostali.

Klepala jsem se jak osika - nikdo toho koně nevedl. Přede mnou jel na koni jeden „machýrek“ a pobídl svého koně do cvalu. Co myslíte, že udělal ten můj - pustil se cvalem za ním. Řvala jsem: „sundejte mě dolů“ a ti bídáci z toho měli radost.

Jako útěchu  mě posadili do kočáru, dali do ruky dalšího panáka, abych se vzpamatovala.

Nevím, jak jsem to přežila, ale v životě na kůň ne!!!!!!

Hanula  

Milá Hanulo, tak to musí být asi pěkní „vtipálci“. Vůbec se vám nedivím, že jste šílela strachy. Ale čte se to docela hezky i když vám bylo asi ouvej

Text nebyl redakčně upraven

Jaký máte vztah ke koním, milé ženy-in?

Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení?

Můžete říct, že umíte jezdit? Jak často jezdíte? Závodně nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla?

Máte nějakou příhodu?

Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

Napsat můžou i ženy, které se koní bojí.

Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila?

Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Za svůj příspěvek můžete získat krásný dárek

Toaletní vodu značky Avon

avon

Reklama