Máma příroda nás zaopatřila na horší časy a pro jistotu teple (některé obvzlášť) oblékla do jemné, řídké srsti, asi aby nám nebyla zima. Jako každá máma pro nás chce to nejlepší. Jenže nám, ženám, se to již 4 000 let nelíbí a chceme mít pokožku hlaďoučkou a jemnou, bez nežádoucích chloupků. Celou tu dobu tedy s chloupky zápasíme.

 

V dnešní době se náš boj ustálil na třech strategiích, na epilaci profesionální - sem patří teplý i studený vosk, orientální emulze, elektroepilace pinzetou nebo jehlou,  iontoforetickou destrukcí a epilací pomocí laseru. Jsou to chloupkodestrukční metody a spočívají v zasažení dolního segmentu vlasu, který je v růstové fázi. Po takovém zásahu už chloupek nenaroste.

 

Další naší strategií je domácí epilace pinzetou, používaná především na oblast obličeje, a podobně jako v profesionálních salonech  - depilace pomocí vosků, speciální adhezivní cukrové hmoty, žiletky nebo pohodlných, jemných a spolehlivých depilačních krémů. K těm patří dávno známá Opilca. A u té se nemůžeme nezastavit, protože ta už svou spolehlivostí přežila desetiletí a její složení je stále dokonalejší.

 

Jak například působí ta nejnovější Opilca? Je vysoce efektivní – odstraňuje chloupky už v hloubce 1 milimetr pod povrchem kůže. Když si uvědomíte, co je vlastně jeden milimetr u chloupku, je to skvělá informace. A to ještě nemluvíme o složení! Nová Opilca obsahuje především tři účinné látky -  Bisabolol, meruňkový olej a vitamin E.

 

Bisabolol je výtažek z heřmánku. Má protizánětlivý účinek a pleť zklidňuje – přesně to, co pokožka po depilaci nejvíce potřebuje.

Další účinou složkou je Vitamin E. Ten má výživnou funkci. Chrání buňky proti stárnutí, má antioxidační účinky, pomáhá hojit kožní defekty a zamezuje vzniku jizev, podílí se na tvorbě reprodukčních buněk a dokonce má i protirakovinné účinky.

 

Po použití krému Opilca je pokožka jemná a optimálně hydratovaná. To má na svědomí meruňkový olej. Je vhodný pro všechny typy pleti, používá se na rozpraskanou nebo spálenou pokožku, pomáhá při ekzémech a akné, má regenerační a uklidňující účinky.

 

Opilca se dále vyrábí ve formě depilační pěny nebo voskovaných proužků. Ty obsahují vitamin E s výživnou funkcí a avokádový olej pro zjemnění a zklidnění. Aplikace vosku je velmi snadná, i když ze začátku je nutné dobře prostudovat návod a postupovat přesně podle něj. Praxí však získáte brzy cvik  a pak nedáte na tuto metodu pro její rychlost a důslednost dopustit. V každém balení najdete ještě poepilační olejové ubrousky obsahující bisabolol a parafín pro ošetření pokožky po depilaci. Ubrousky je možno použít i na odstranění zbytku vosku.

 

 

Opilca je k dostání v drogeriích, hypermarketech a supermarketech. Doporučená cena krému Opilca je 89 Kč, voskových proužků 123 Kč a pěny 152 Kč.

 

 

 

 

 

Reklama