Stanice Sundance Channel uvedla exkluzivní premiéru pěti uznávaných filmů zvolených na letošním filmovém festivalu Sundance. Premiéra pořadu „Fresh from the Sundance Film Festival 2016“ bude vysílána vždy v neděli ve 22:00 hodin a předvede rozličnou řadu nezávislých filmů, které se objeví na letošním festivalu.

Sundance Channel uspořádá rovněž exkluzivní rozhovor s legendárním zakladatelem, Robertem Redfordem, který bude odvysílán v neděli 24. července ve 21:45 hodin. Robert Redford se pohovoří o své slavné kariéře a vášni pro nezávislé filmy a podělí se o své představy, jak obohatit mainstream kreativitou. Ve speciálním pořadu “Robert Redford #On Topic” zdůrazní důležitost festivalu Sundance ve snaze podpořit nezávislé filmové producenty prostřednictvím Sundance Channelu a Sundance Institute, stejně jako světově proslulého filmového festivalu. 

Filmový festival Sundance ve svém programu dramatických a dokumentárních filmů, krátkých filmů, představení, panelových diskuzí a hudebních vystoupení předvede nejoriginálnější vypravěče. Od roku 1985 získaly stovky filmů uvedených na tomto festivalu uznání kritiků, dosáhly obchodní distribuce a zasáhly světové publikum.

Sundance Channel založený Robertem Redfordem nabídne publiku rozličný a poutavý výběr oceněných nezávislých filmů, dokumentů a originálních programů. Mnoho filmů z festivalu Sundance bude mít svou premiéru exkluzivně na Sundance Channel.

Veškeré informace o filmech, které budou mít premiéru na Sundance Channel v rámci pořadu „Fresh from the Sundance Film Festival 2016“ naleznete níže. 

17. července - The Fits - USA (Režisér a scénárista: Anna Rose Holmer)

Toni, 11-letá uličnice trénuje se svým bratrem box v rekreačním centru v Cincinnati, West End, ale je postupně ohromena taneční skupinou, která tam rovněž trénuje. Přitahována jejich houževnatostí a sebedůvěrou se nakonec připojí ke skupině, neúnavně trénuje sestavy, spřátelí se s několika děvčaty a dokonce si nechá propíchnout uši, aby zapadla. Když ale jednotná skupina začne zkoušet záhadné rozmary chvění a omdlévání, zkomplikuje se Tonina touha po přijetí do skupiny. Film The Fits přetéká průlomovými talenty, včetně úchvatného výkonu Royalty Hightower v roli Toni. Producentka, Anne Rose Holmer, ve svém hlavním debutu uvádí neobyčejnou a zvláštní vizi – filmové zprostředkování pohybu, těla, dospívání a identity, které se vyhýbá kategorizaci. Na základě skutečných příběhů masové hysterie vytváří Holmes důvtipnou vizuální gramatiku, aby zprostředkovala spíše dospívající příběh pohybu a choreografie než tradiční zápletku. Její atmosférické, estetické, živé a akustické prostředí a odlišné jádro věci vytváří záhadný psychologický prostor, kterým se Toni pohybuje tak, jako by její cesta napříč filmem The Fits byla tancem samotným. Film The Fits získal mnoho ocenění, včetně ceny Best Narrative Feature a ceny pro nejlepší herečku -  Royalty Hightower - na mezinárodním festivalu 2016 RiverRun International Film Festival.
Účinkující:  Royalty Hightower, Alexis Neblett, Da'Sean Minor, Lauren Gibson, Makyla Burnam, Inayah Rodgers

24. července - Spa Night - USA (Režisér a scénárista: Andrew Ahn)

David Cho se nachází na zvědavém pomezí mezi téměř dospělým teenagerem a mužem. Žije se svými rodiči v jednotné tradiční domácnosti v srdci Koreatown, Los Angeles. David pracuje v rodinné restauraci, ale obchodu se příliš nedaří a rodina musí restauraci zavřít. Jeho matka, Soyoung, nachází jiné zaměstnání jako servírka, ale jeho nezaměstnaný otec, Jin, začne klesat
na dno. Jakmile začne rodičovská rovnováha kolísat, napětí doma vzroste. Aby David uklidnil svou matku, předstírá, že navštěvuje hodiny přípravy na SAT test, ale tajně přitom pracuje v korejských lázních, aby pomohl rodině. V lázních objevuje tajuplný svět, který ho děsí a zároveň vzrušuje. Když se rodinný život začne rozpadat, musí David skloubit své vlastní touhy s nadějemi, sny
a očekáváními rodičů. Joe Seo zazářil v roli Davida a vyhrál na filmovém festivalu Sundance 2016 cenu Dramatic Special Jury Award – Dramatic for Breakthrough Performance. Se svým hlavním debutem je spisovatel/režisér, Andrew Ahn, stejně jako jeho hlavní postava na pokraji něčeho velkého.
Účinkující:  Joe Seo, Haerry Kim, Youn Ho Cho, Tae Song, Ho Young Chung, Eric Jeong, Linda Han

31. července - Jacquline Argentine - USA (Režisér a scénárista: Bernardo Britto)

Producent nás seznamuje s jádrem jeho dokumentu – krásnou Jacqueline Dumont, mladou Francouzkou, která tvrdí, že odhalila tajný spolek chystající atentát. Nejistý ohledně věrohodnosti excentrické Jacqueline angažuje producent dva asistenty a společně se vydají do holistického útočiště v Argentině, kde se Jacqueline skrývá, aby prozkoumali její tvrzení a zfilmovali příběh.

jac
Po příjezdu začíná producent pochybovat o své výpravě, ale nalezne důvody, pro které věří, že by svým provizorním filmem mohl zachytit něco velkého, něco skutečného. Poháněn suchým humorem neznámého producenta, Wyatta Cenaca, je film Jacqueline Argentine veselou tichou nehodou, která do hloubky odhaluje režisérův záhadný vztah k jeho profesi a neustále staví základy politického thrilleru na hlavu. Bernardo Britto, režisér svého prvního debutu a výherce ceny Jury Prize na filmovém festivalu Sundance 2014 za krátký film Yearbook, používá formát fiktivního dokumentu, aby vytvořil film, který je hravý jak formou, tak obsahem. Bernardo Britto byl za film Jacqueline Argentine nominován na cenu Bright Future Award mezinárodního festivalu 2016 Rotterdam International Film Festival.
Účinkující:  Camille Rutherford, Wyatt Cenac, James Benson, Martin Anderson, Sarah Willis, Enrique Dura

Již proběhlé premiéry filmů na Sundance Channel v rámci pořadu „Fresh from the Sundance Film Festival 2016“ naleznete níže. 

3. července - Mi amiga del parque - Argentina a Uruguay (Režisér a scénárista: Ana Katz)

Zatímco manžel pracuje v Chile jako producent, utrápená mladá matka Liz se snaží postarat se o svého syna. Liz se necítí dobře mezi uzavřenou skupinou dalších rodičů v parku, manžel jí nedůvěřuje a její nedávno najatá chůva ji odsuzuje. Liz touží po přátelství s Rose, prostomluvnou svobodnou matkou pracující v továrně, kterou jednoho dne potká u houpaček. I přes Lizinu touhu najít si novou blízkou přítelkyni, se Liz potvrdí podezření, že by její nová kamarádka mohla mít zlověstný vliv na už tak nestabilní život Liz, a to díky velmi rozdílným sociálním poměrům přítelkyň a kolujícím fámám o Rosině pohnutkách a temné rodinné situaci.

amiga

Otevřené hodnocení veřejnosti a privátní stránky mateřství - film Mi amiga del parque představuje kontrast nejistoty a nadšení ženského přátelství. Julieta Zylberberg v roli Liz ztvárňuje úzkost a zármutek ženy řešící rozpolcení celé své identity, zatímco Ana Katz (která je rovněž autorkou/režisérkou filmu) hraje mazanou vášnivou Rosu s nelítostnou citlivostí, která přináší jak empatii, tak pochybnosti. Film Mi amiga del parque získal na filmovém festivalu Sundance 2016 mnoho uznání, včetně ceny pro scénáristu v kategorii World Cinema - Dramatic Special Jury Award for Screenwriting a cenu pro herečku Maricel Álvarez v kategorii Best Supporting Actress Award na udělování cen 2015 Academy of Motion Picture Arts and Sciences of Argentina Awards.Účinkující:  Julieta Zylberberg, Ana Katz, Maricel Álvarez, Mirella Pascual, Malena Figó, Daniel Hendler

10. července - Mammal - Irsko, Lucembursko a Holandsko (Režisér a scénárista: Rebecca Daly)

mamal

Poté, co se Margaret dozví, že její 18-letý syn, kterého se vzdala jako novorozence, byl nalezen mrtvý, je její prostá osamělá rutina tragicky narušena. Když ale do jejího života vstoupí Joe, mladík bez domova ze sousedství, nabídne mu Margaret pokoj a začne se stávat matkou, kterou nikdy nebyla. Jakmile se Margaret vyrovná s pomíjivým zármutkem svého exmanžela, sklouzne její vlastní osamělé trauma do vztahu s Joem, a ona začne překračovat hranici mezi mateřkou láskou a pohlavní intimitou. Pevným pojetím devastujících úrovní smutku nás film Rebeccy Daly, Mammal, provádí izolovanou hlubinou, do níž je Margaret vržena. Rachel Griffiths, Barry Keoghan a Michael McElhatton vkládají do filmu čistou zranitelnost, která pulzuje s živočišnou úrovní traumatu. Toto tiché ztvárnění úzkosti dále upevňuje pozici Daly jakožto režisérky s udivujícím rozhledem. Film Mammal byl na filmovém festivalu Sundance 2016 nominován na cenu Grand Jury Prize – World Cinema Dramatic a získal ocenění Panavision Spirit Award for Independent Cinema na mezinárodním filmovém festivalu 2016 Santa Barbara International Film Festival.
Účinkující:  Rachel Griffiths, Barry Keoghan, Michael McElhatton

Reklama