Široký výběr indoor aktivit, skvělá gastronomie, galerie, muzea, výstavy, wellness... Zážitky, při kterých si odpočinete, naučíte se nebo ochutnáte něco nového, zasportujete si. Vyrazit na dovolenou do Sušice a jejího okolí znamená nedělat si starosti s nepřízní počasí, bez nejmenších problémů se vždy zabavíte. V každém ročním období vám šumavské podhůří nabídne plejádu aktivit - od návštěvy některé z akcí kulturního centra Sirkus, přes sportovní vyžití na městských sportovištích, až třeba po absolvování keramického kurzu. Na Sušicku je prostě vždycky co dělat. 

su3.jpg
 
Indoor aktivity na Sušicku - za sportem i za kulturou

Řadu aktivit má pod patronátem přímo město Sušice. Pod něj spadá komplex městských sportovišť nabízejících veškeré sportovní vyžití. Moderní bazén, wellness s tradičními saunovými rituály, pravidelné sportovní kurzy nebo skvěle vybavená posilovna. Všech těchto kratochvílí si mohou návštěvníci užívat po celý rok. “Naše sportoviště jsou na nejvyšší úrovni a svou nabídkou uspokojí amatérské i profesionální sportovce. Máme rozhodně co nabídnout i rodinám s dětmi, ty si oblíbily především sušický aquapark,” popisuje ředitel Sportovišť města Sušice Lukáš Hamák.

su1.jpg
 
Kulturní vyžití má na starost Sušické kulturní centrum - SIRKUS, které nabízí rozmanitou škálu akcí. Výběr je opravdu široký a akce jsou voleny tak, aby byly hodnotné a zároveň odpovídaly vkusu fanoušků nejrůznějších žánrů. Vyrazit můžete na divadelní představení, festival, přednášku nebo do moderního kina s příjemnou kavárnou. Stačí se podívat na web kulturasusice.cz a váš příští kulturní zážitek hned dostává jasné obrysy. Pod jejich patronát spadá též unikátní Sušická městská galerie SIRKUS. Potravu pro duši poskytují i další místní galerie - jako například soukromá galerie Netopýr v Žihobcích patřící manželům Frolíkovým nebo galerie Hrádek u Sušice s dětskou hernou v bývalém Špýcharu. Ale pozor, ta je otevřena pouze přes prázdniny. Minout byste neměli ani Finské kulturní centrum Stella Polaris v Žihobcích - malou galerii prezentující finské umění. Její návštěva je opravdu nevšedním zážitkem.
 
A nesmíme zapomenout na muzea, protože těch je tu až neuvěřitelné množství. Krásný mechanický betlém můžete obdivovat v Muzeu Šumavy. Sušicko má také muzeum řemesel v Nezdicích na Šumavě, muzeum řemesel na Rabí, muzeum kostelů v Nezamyslicích nebo muzeum šumavských minerálů Velharticích. Ideálně se nabízí vyrazit na některý hradů šumavského Trojhradí (Rabí, Kašperk, Velhartice) a jeho návštěvu rovnou spojit i prohlídkou muzea. To ale stále není všechno, Sušicko láká i do muzea dřevařství v Dlouhé Vsi nebo do muzea Lamberská stezka v Žihobcích. Zde si mohou zájemci vyzkoušet šaty kněžny Kateřiny nebo si prohlédnout, jak žijí stovky netopýrů na zámecké půdě.

su2.jpg
 
Pro milovníky tradic tu máme několik sklářských ateliérů a brusíren. Vyhlášená je sklárna v Anníně, ateliér skla Gábor v Sušici a brusírna skla v Rajsku. Ve sklárně Liběnka v Hrádku u Sušice si zase vyzkoušíte, jak udělat ze skla vlastní výrobek. Jak se vyrábí skleněné šperky, vám ukáže ve svém ateliéru Alena Kyrálová. A koho zajímá spíše než sklo keramika, ať vyrazí do keramického ateliéru Stáni Sporkové Ptáčkové v Dlouhé Vsi - seznámí se tu s točením na kruhu, tvořením z hlíny a glazováním.
 
Když se unavíte v posilovně, při plavání, v muzeu nebo zhlédnutím celovečerního filmu, nové síly načerpáte v některé z vyhlášených kaváren. S čistým svědomím je možné doporučit Kafé Žebřík, The Coffeehouse, kavárnu Fialku, kavárnu Madam Čokoláda, kavárnu Galerie nebo Café Rejnička. Nikde nešlápnete vedle. A kdo není na kávu a zákusky, může se občerstvit půllitrem Sušičáku v pivovaru U Švelchů nebo ochutnat regionální lahůdku - biosýr Melcher z rodinné sýrárny. Ať prší nebo je sychravo, výletem do šumavského podhůří si zajistíte příval nových zážitků.
 
Více informací a tipů naleznete na Sušicko jako místo pro zážitky | Destinace Sušicko (susicko.cz).

63038320c1990obrazek.png

Reklama