Jestli jste šatová a chcete si na jaro pořídit ty nejmódnější, rozhodně netroškařte a sáhněte po těch, co mají hodně široké sukně.

S pěkně rozložitými sukněmi, na kterých se látkou nešetřilo, přišel koncem čtyřicátých let Christian Dior. Po hubených válečných letech, kdy byla nouze o látky, šaty se přešívaly, nastavovaly a různě flikovaly, měla přijít opulentní móda bohatých sukní. Svou první přehlídkou v červenci 1947, nazvanou New Look, nechal znovu ožít tradice velkého luxusu ve francouzské módě.

Možná právě teď opět ožívá i Diorův odkaz a s ním se na módní scénu vracejí šaty s přiléhavými živůtky a širokými sukněmi. Naštěstí už neváží nějakých 30 kilo jako tehdy, jsou vzdušné a lehké, že by v nich i baletky mohly tančit.

Koneckonců baletky mohly být vedle Diorova New Looku dalším inspiračním zdrojem. Když se podíváte na široké sukně z přehlídky haute couture Alexandra McQueena, jako by se vám modelky před očima vznášely v rytmu valčíku. Ale to je zase přehlídková nadsázka.

My budeme určitě střídmější, oškubeme peří, odpářeme aplikace... a spodničky? Těch také nebudou potřeba. :-)
Víc nás asi osloví civilnější forma širokých sukní. Třeba od Donny Karan v městském safari stylu.V každém případě mají široké sukně něco do sebe.
Nejen že v nich vypadáme opravdu žensky, ale navíc pod ně schováme široké boky, velké zadky a silná stehna. A jestli máme alespoň trochu štíhlý pas, nad bohatou záplavou látky se bude zdát ještě štíhlejší, ba co dím, přímo vosí.Odoláte?
Nosila byste takové šaty?
Pamatujete, kdy je nosila vaše maminka?

Reklama