John Bock

V pořadu Suďte je, který vysílá TV Barrandov každou středu od 21.15 hodin, jsou rekonstruovány skutečné případy z našich soudních síní. O vině či nevině ale nerozhoduje soudce podle platných právních norem, obžalovaného soudí (trochu jako v Americe) náhodně vybraná porota. Jubilejní dvacátý díl zas tak náhodnou porotu neměl, z vraždy obžalovaného „pana Soukupa" totiž přišli soudit zástupci médií - ano, byli jsme to my!

Klára Slámová

Dagmar Raupachová

Výraznou osobností pořadu je humanista John Bok, který byl v roli obhájce. Zdatného protivníka a dech neztrácejícího soupeře mu dělala v roli žalobkyně známá právnička Klára Slámová, proces řídila ostřílená právnička Dagmar Raupachová. Jestli jsme nakonec „pana Soukupa" uznali vinným, či nikoli, to vám samozřejmě neprozradím, zatím pro vás mám vyjádření dvou porotců k natáčení jako takovému...

Redakce

 

Klára Křížová

Klára Křížová

Měla jsem trochu stres, špatně se mi mluví na kameru, ale jinak mě to bavilo, těšila jsem se na natáčení, protože tenhle pořad sleduju a Klára Slámová je moje oblíbenkyně. Rozhodnout o vině či nevině bylo moc těžké. Kdyby bylo více informací, bylo na to více času, myslím, že by to mému rozhodování prospělo.

 

Zuzana Hainallová (Anai)

Zuzana Hainallová

Byla to nesmírně zajímavá zkušenost, tak trochu reality show, prostě vzrušující zážitek. Třeba ty hádky obhájce a prokurátorky... Nejdřív jsme byli samý humor a vtípky, skoro jsem měla pocit, že nás budou muset umravňovat, ale brzy jsme asi všichni ztuhli, příběh nás pohltil a i v pauzách jsme spolu horečně diskutovali o vině a nevině. Rozhodnutí bylo obrovsky těžké, já sama jsem měnila vnitřně názor každých pár minut. Nejdříve přesvědčena na sto procent o vině, pak už méně, pak vlastně vůbec... a takhle pořád dokola. S odstupem času jsem pochopila, že šlo o lehkou a nenápadnou manipulaci, protože nám spousta informací o případu zůstala zatajena. Tvůrci se evidentně snaží, aby verdikt poroty byl opačný než skutečný rozsudek, aby to prostě bylo lehce šokující.

  • Sledujte ve středu 27. května ve 21.15! Pořad Suďte je! vysílá Tv Barrandov.

Fotografie: Snímky z pořadu

Našla byste odvahu k účasti v podobném pořadu?

Reklama