Nejen ve světě, ale i u nás je stále patrnější trend uvědomělého pití. Nejedná se ale jen o jeden měsíc v roce, v podstatě kdykoliv během roku se setkáme s mnoha okamžiky, kdy si alkohol dát nemůžeme nebo prostě nechceme. Ať už naše rozhodnutí plyne z jakéhokoliv důvodu, stále více barů, restaurací a hospod má ve své nabídce nealkoholické koktejly s autentickou chutí, na kterou jsme zvyklí u alkoholických drinků. „Kategorie nealkoholických destilátů začala být ve světě populární a ohlasy jsou pozitivní i u nás v České republice,“ říká ke globálnímu fenoménu Aleš Půta, provozovatel pražského Hemingway baru. „Nealko destiláty ale nejsou pouze pro abstinenty. U nás v baru je pijí i lidé, kteří si už dali svůj jeden nebo dva alkoholické koktejly, chtějí zůstat, ale nechtějí pokračovat v konzumaci alkoholu ani pít jen minerálku. Proto volí z nabídky nealkoholických drinků. Ta už dneska, stejně jako ve světových barech, nemůže být postavena jen na virgin mojitu,“ upřesňuje Půta.

Jednou z posledních novinek na českém trhu je destilovaný nealkoholický alt-gin (alternative-gin) CEDER’S Crisp, který v sobě snoubí jedinečný styl, nedotčenou švédskou vodu a vzácné divoké byliny rostoucí v jihoafrickém pohoří Cederberg. Je určen všem, kteří dbají na zdravý životní styl, nechtějí nebo nemohou pít alkohol, anebo jen hledají lehký sofistikovaný nápoj či vhodnou nealkoholickou alternativu ke klasickému ginu s tonikem, aniž by museli slevit z kvality.

„Mám radost, že do mé ginové rodiny, kterou mám na starosti, přibyl právě CEDER’S. Jako alternativní gin bez alkoholu dokáže přinést radost z pití ginových drinků i lidem, kteří si nemůžou nebo nechtějí dovolit pít alkohol,“ komentuje novinku na českém trhu Jirka Richter, ambasador ginových značek v portfoliu Jan Becher Pernod Ricard. „Berte to jako možnost se nevyčlenit z party, když jdete na drink. Pít svůj oblíbený gin&tonic, když řídíte. Nebo prostě žít svůj zdravý životní styl bez kompromisů. To vše si můžete dopřát právě s ginem CEDER’S Crisp.“

Tip na long drink Crisp Fizz:

  • 4 cl CEDER’S Crisp
  • 2 cl bezového sirupu
  • 1 cl čerstvé citronové šťávy
  • 15 cl perlivé vody
  • spirála z citronové kůry

Postup: Celou sklenici naplňte ledem, postupně přidejte všechny suroviny a vše promíchejte lžičkou. Nakonec drink ozdobte zakroucenou citronovou kůrou.

Gin CEDER’S je ručně míchán, destilován a lahvován ve Švédsku. CEDER’S Crisp v sobě snoubí směs kořeněného jalovce, svěžího citrusu, uklidňujícího heřmánku a čerstvé okurky. Exotické jihoafrické byliny jsou, stejně jako ty klasické jednotlivě macerovány, destilovány a poté smíchány s křišťálově čistou švédskou vodou tak, aby vznikla vyvážená a věrná chuť klasického ginu, jen bez alkoholu. Dokonalá synergie a harmonie chutí vám umožní uniknout do jiného světa, navíc s čistou hlavou.

CEDER’S je 100% veganský, bezlepkový, bez cukru a v 50 ml se ukrývají pouze 4 kcal. CEEDER’S Crisp 0,5l zakoupíte na www.prestigeselection.cz za 499 Kč.

 

Reklama