Syndrom suchého oka  patří  v naší populaci mezi nejčastější  oční potíže. Stručně řečeno – syndrom suchého oka  zahrnuje všechny příznaky, které vyvstanou v souvislosti se snížením zvlhčování povrchu oka, t.j. nedostatkem slzné tekutiny, slz...  Jedná se pocit unavy, pálení, řezání, podráždění, někdy i mlhavého vidění, mnohdy vedoucí až k bolestem hlavy a neschopnosti se soustředit… Máte obdobný problém? Zkuste novinku, kterou koupíte v lékárně – oční kapky Bepanthen ®.

Naše oči jsou vystaveny v každodenním životě mnoha vlivům okolního prostředí: 8 hodin denně práci na počítači v  kanceláři,  prachu při práci, čtení dlouho do noci, či dlouhému soustředění při cestách autem. Chlor, slaná voda, a klimatizace je vysilují stejně jako ledový vítr při lyžování. Ale v určitém okamžiku nám i naše oči řeknou, že je toho na ně moc. Slzí nebo pálí (a často také obojí). Cítíme tlak až bolesti hlavy, které následuje pocit napětí. Někdy mohou být obtíže také důsledkem nepřirozeného a nezdravého držení těla.

Nepovažujme zdravý  zrak za samozřejmost! snažme se cíleně pečovat o dobrý zrak  a jednou za 2 roky - od 40 let každý rok - zajít na preventivní prohlídku k očnímu lékaři, kterému důvěřujeme.

eyeMezi nejčastější potíže, co se týče očí, patří problém tzv. suchých očí.
Potýká se s ním i naše kolegyně Klára Křížová

„Problém suchého oka mě trápí  hlavně na pravém oku. Byla jsem u očního lékaře a konzultovala jsem s ním své potíže: častou únavu, rozostřený zrak, pálení očí, občas pociťuji, jako bych v oku měla písek, zarudnutí. Kromě klasického vyšetření zraku mi lékař zkontroloval činnost slzných kanálků a tvorbu slz. To je takové speciální vyšetření, kdy vám pod spodní víčko lékař zasune dostatečně dlouhý lakmusový papírek a nechá jej v očích určitou dobu (myslím, že minutu). Oko díky cizímu předmětu začne slzet a vyprodukované slzy se natáhnou do papírku. Po vyjmutí lékař vidí, kolik slz oko vyprodukovalo a zda je tvorba dostačená. V levém oku jsem to měla celkem dobré, ale pravé oko slzelo málo. Proto mi lékař doporučil používat speciální oční kapky pro úlevu a léčbu „suchého“ oka.  Od té doby si je kupuji a doporučuji všem, aby je používali.“

Pro „suché oči“ je typický jeden nebo více následujících příznaků

 • pocit sucha
 • pocit cizího tělesa (“zrnka písku“) v oku
 • začervenalé, rychle unavitelné oči
 • pálení nebo svědění
 • přecitlivělost na světlo
 • paradoxně někdy i  zvýšené slzení (kvůli neustálému dráždění očí)

Nechte své oči chvíli odpočinout. Zkuste oční kapky Bepanthen ®. V malé dávce najdou Vaše oči velkou úlevu od příznaků suchého oka.

Oční kapky Bepanthen ® zklidňují a jemně pečují.

Výhodou Bepnathen očních kapek jsou jednodenní ampulky! Proto Bepanthen oční kapky můžete aplikovat kdykoliv, kdekoliv- jsou velmi praktické. Lze je  kapat i přes kontaktní  čočky.

BEpanthen

 • kombinace 0,15% kyseliny hyaluronové a 2% dexpanthenolu
 • hydratace, ochrana a péče o suché oči
 • v praktickém jednodávkovém  obalu: 20 x 0,5 ml
 • bez konzervačních látek
 • vhodné pro nositele měkkých i tvrdých kontaktních čoček
 • trvanlivost 36 měsíců

O působení a možných nežádoucích účincích se informujte v návodu k obsluze, u svého lékaře nebo lékárníka
Editor: Bayer Austria Ges.m.b.H, www.bayer.at

Příště si přečtete článek: Syndrom kancelářských očí

Reklama