shutterstock-1931925269.jpg

Foto: Shutterstock

Pro zdraví a péči o vlasy je klíčové dělení na zdravé, suché nebo poškozené vlasy. Rozpoznat, zda je vlas suchý či poškozený, bývá oříšek. Zde je ten pravý čas pro nástup profesionála – kadeřníka, který typ vlasů určí a navíc ví, jak je dostat do optimální podoby. A co se doporučuje pro domácí péči o tyto základní typy vlasů?

  • Pokud máte zdravé vlasy, tak sláva! Ale ani v tomto případě neusínejte na vavřínech a myslete na pravidelnou hydrataci pomocí speciálních hydratačních přípravků.
  • Suché vlasy nemyjte moc často a pouze vlažnou vodou. Vysušuje je i příliš horké fénování a kulma. Důležitá je i vyvážená strava, výživové doplňky a hydratační přípravky. Pro styling používejte pouze výrobky bez alkoholu.
  • Máte poškozené vlasy? Na vině může být barvení, ondulace, časté používání kulmy či žehličky, slunce či stres. Péče o ně musí být dlouhodobá a intenzivní, postavená na speciálních přípravcích pro poškozené vlasy.

Pokud je vyřešeno zdraví vlasu, můžeme se podívat na další dělení vlasů a péči o ně.

  • Pokud máte jemné vlasy, používejte přípravky pro tento typ vlasů, které do nich dostanou objem. Funkční jsou také pěnová tužidla. Nebo co vyzkoušet třeba pudr na vlasy?
  • Pokud chcete z vlnitých vlasů udělat rovné, myslete při používání žehličky na vlasy na kvalitní termoochranné přípravky. Stejně naopak, pokud chcete rovné vlasy zvlnit. Pak se o zdraví svých vlasů nemusíte bát.
  • Samostatná kategorie jsou barvené vlasy, speciálně ty blond. Pro domácí péči jsou vhodné přípravky pro barvené vlasy, které vlas nejen vyživí, ale pomohou i uchovat barvu. Barvy na vlasy otevírají strukturu vlasu, proto je pro opětovné zacelení vhodné i používání speciálních kůr a masek.

crsFotoJet.jpg

Vyživující šampon pro barvené vlasy Kérastase Chroma Absolu, Svět Kadeřnictví, 545 Kč / Regenerační šampon na poškozené vlasy, Yves Rocher, 149 Kč / Ochranný stylingový sprej Desert Essence, Biooo, 341 Kč / Šampuk Seanik pro lesk, Lush, 300 Kč / Tuhý šampon s mátou Edinburgh Skincare, whiteorchid.cz, 280 Kč / Cedrová maska na vlasy The Lab Room, whiteorchid.cz, 1090 Kč

Foto: Se souhlasem Kérastase, Yves Rocher, Lush, Whiteorchid.cz, Biooo
Zdroj: Vlasový salón Klier