GlisskurJsou vaše vlasy vysušené, lámavé a chybí jim lesk? Možná je to proto, že je příliš vystavujete různým druhům námahy a zátěže. Jen si vzpomeňte třeba časté fénování, kulmování nebo rozmary počasí. Když k tomu přidáte ještě špatný životní styl a stres, problém je na světě. Odborníci na péči o vlasy značky Schwarzkopf mají několik užitečných rad pro všechny, které řeší problémy se suchými a poškozenými vlasy.

Základní péče o poškozené vlasy

Gliss kurZákladem péče o vlasy je používání šamponů, které odstraní nečistoty a zbytky stylingových přípravků. Jsou-li vlasy zatíženy vnějšími faktory, jako je nadměrný chlad či horko, sluneční paprsky nebo vítr, doporučují odborníci použít pro mytí vlasů šampon Gliss Kur Ultimate Repair, který posílí poškozené vlasy uvnitř i na povrchu. Komplex tekutého keratinu zregeneruje i velmi poškozené vlasy, omezí lámavost vlasů až o 95 % a dodá jim odolnost a lesk.

Gliss kurDalším krokem ve správné péči o suché či poškozené vlasy je použití balzámu, který přispívá ke snazšímu rozčesávání zacuchaných pramenů. Pokud je to možné, nikdy si nerozčesávejte mokré vlasy, protože vlasy se tak cuchají a mnohem snadněji lámou. Pro péči a usnadnění rozčesávání lze doporučit balzám ve spreji Gliss Kur regenerační expres balzám, který okamžitě pečuje o poškozené vlasy a zanechává je plné zářivého, zdravého lesku.

Vlasové kúry

Gliss kurNa suché a poškozené vlasy blahodárně působí kúry na vlasy. Jejich použití se liší. Jsou buď bezoplachové, nebo se aplikují na umyté vlasy, nechají se působit a pak se opláchnou podobně jako balzám. Jaký je mezi kúrami rozdíl?

Bezoplachové kúry poskytují poškozeným vlasům střední nebo intenzivní péči. Jejich výhodou je, že se snadno a rychle používají, jelikož není třeba je oplachovat a vlasy po aplikaci upravovat.

  • Gliss kurPro středně intenzivní péči odborníci doporučují kúru Gliss Kur okamžitou regenerační kúru - lehký gelový krém, který vlasům poskytuje vynikající péči a ochranu, používá-li se dvakrát až třikrát týdně.
  • Pro střední až intenzivní péči odborníci doporučují Gliss Kur zázračné sérum ve spreji, které lze používat denně. Intenzivně pečuje o poškozené vlasy a dodává jim fantastický lesk. Tento přípravek ocení všechny spotřebitelky, které preferují rychlou a jednoduchou aplikaci.

Smývatelné masky poskytují intenzivní až velmi intenzivní péči silně poškozeným vlasům.

  • Gliss kurPro velmi intenzivní péči naši odborníci doporučují masky Gliss Kur, a to dvakrát až třikrát týdně. Stačí jedna minuta působení a vaše vlasy budou jako v bavlnce. Masku si můžete dopřát i v podobě praktického mini balení. Malá tubička (20 ml) je praktická zejména teď v létě na cesty. Po použití se dá znovu uzavřít.

Péče o suché vlasy

Málokdo ví, že existují různé typy suchých vlasů, které zároveň vyžadují rozdílnou péči. Rozlišujeme například přirozeně suché vlasy nebo vysušené vlasy v důsledku barvení.

Glisskur

Přirozeně suché vlasy
Poznáte je jednoduše. Takové vlasy jsou na dotek hrubé, bez lesku a svým vzhledem připomínají spíše slámu. Struktura vlasů není viditelně poškozená, ale je velmi obtížné je česat či kartáčovat a ještě obtížnější upravit.
Přirozeně suché vlasy potřebují intenzivní péči, aby se obnovila přirozená rovnováha v kutikule, která ztratila svou původní vlhkost. Odborníci od Schwarzkopf doporučují používat tyto produkty:

  • Gliss kurŠampon Gliss Kur Shea Cashmere s vyživujícím bambuckým máslem, které proniká hluboko do vlasových buněk a obnovuje suchá vlasová vlákna.
  • Balzám Gliss Kur Liquid Silk Gloss, který promění přirozené suché vlasy v hedvábnou hřívu.

Velmi suché a poškozené vlasy
Gliss kurDruhým typem jsou vlasy poškozené vnějšími vlivy, jako je sluneční záření, nadměrné kartáčování, fénování a úprava, zesvětlování, melírování nebo trvalá. Suché a poškozené vlasy se snadno poznají, jelikož jejich struktura je velmi hrubá a porézní. Podle odborníků existují tři typy poškozených vlasů, které vyžadují i rozdílnou péči:

  • Roztřepené konečky - vyskytují se především u delších a starších vlasů, u nichž dochází k narušení povrchové vrstvy vlasu. Mezi obvyklé příznaky patří roztřepené konečky, zplihlé a nevýrazné vlasy. Poškozená vlasová vlákna, zejména jejich konečky, potřebují zvláštní péči vyživujících olejů, které jsou obsaženy např. v přípravcích řady Gliss Kur Oil Nutritive. Tyto produkty vlasy vyživují do hloubky - až ke konečkům.
  • Stres - vlasy vystavené permanentnímu stresu se velmi snadno lámou. Odborníci doporučují řadu Gliss Kur Total Repair 19, která obsahuje 19 aktivních látek.
  • Narušená vlasová kůra (kortex) - takové poškození je na první pohled stěží viditelné, je však hluboké a dlouhodobé. Povrch vlasů se stává vysoce porézním. Pro nápravu takového poškození a obnovu vnitřní i vnější poškozené struktury vlasu je nutná zvláštní péče. Odborníci doporučují používat produkty inovované řady Gliss Kur Ultimate Repair.

Barvené vlasy
Gliss kurV dnešní době si vlasy barví většina žen. Problém je ovšem v tom, že barvy snadno vyblednou a vlasy pak vypadají zplihle a bez života. Barvené vlasy jsou obzvlášť citlivé na vlivy počasí a potřebují i zvláštní ochranu před škodlivým slunečním UV zářením. Nevhodně zvolený šampon navíc barevné pigmenty z vlasů vymývá. Barvené vlasy potřebují obzvláště šetrnou péči. Proto je nejlepší, když použijete produkty vyvinuté speciálně pro barvené vlasy, např. řadu Gliss Kur Color Protect, která obsahuje UV filtr a zabraňuje blednutí barvy.

Reklama