hand

Zima není mým nejoblíbenějším ročním obdobím, ani ne tak kvůli chladnému počasí, jako proto, že si připadám jako sušená švestička.

Pokud se po sprchování nenamažu, přijde mi, že pokožka těla při kontaktu s oblečením doslova šustí. Největší problém mám ale s rukama.

Myslela jsem si, že vrcholem péče o pokožku rukou bude nasazení nových kožených rukavic, které jsem si nechala nadělit pod stromeček. Ale chyba. Samotné rukavice nepomohly. Pokožka byla stále suchá, cítila jsem, jako by mi byla kůže na rukou malá. Namazání rukou jednou, dvakrát za den nestačilo. O pokožku jinak pečuji svědomitě, ale s rukama jsem měla problém. Například bez namazání obličeje večer a ráno nejdu spát ani neodejdu do práce.

Mazat si ruce jsem se ale dlouho nemohla naučit.

Vadlo mi, když jsem měla ruce nepřirozeně mastné. Pokaždé, když jím jablko, vzpomenu si na kamarádku, která má ruce stále namaštěné Indulonou. Jednou jsem od ní dostala jablko, jablko s Indulonou. Na tu chuť nezapomenu. Nikdy!

Mám sklony k atopickému ekzému, a především na rukou se hned první mráz viditelně podepíše. Rozhodla jsem se hledat vhodnou péči, jejímž důsledkem nebudou mastné ruce, ale příjemně hladká pokožka. Po vyzkoušení mnoha přípravků jsem našla. Teď už jen mažu a mažu.

Krém mám na pracovním stole, doma u počítače, na poličce u postele, v kabelce. Našla jsem si krém, po jehož nanesení nemám pocit, že se moje ruce dusí.

Dospěla jsem k tomu, že si ruce automaticky mažu po umytí, po mytí nádobí, po příchodu do práce, před odchodem z práce, na noc. Sama pokožka zkrátka nestihne zacelit škody, které si působíme používáním mýdel, pobytu v suchých prostorách s klimatizací, pobytem v zakouřeném prostředí apod.

Nezbývá nám než mazat!

Dove Tip: Vyzkoušejte Dove intenzivní péči pro velmi suchou pokožku, která poskytuje unikátní kombinaci bohatého hydratačního krému a vyživujícího oleje k okamžitému zvláčnění pokožky a udržení vlhkostí vevnitř.

Dove

Reklama