Pokožka nohou silně vysychá, potřebuje výživu a regeneraci. Jedním z důsledků nepříznivého stavu pokožky je rohovatění na hranách chodidel. Někdy je tato pokožka nápadně ztluštěná s prasklinami, které jsou velmi bolestivé. Prostě nohy potřebují ošetření jako kterákoli jiná část těla.

K takovéto péči je vhodná kvalitní kosmetika. Jde o kosmetiku TOP GOLD, která nabízí deodorační přípravky proti ohrožení obuvi a nohou plísněmi, proti zápachu a pocení. Plísněmi jsou ohroženy i nehty a proto je zapotřebí se o ně starat. Dále arnikové balzámy na unavené nohy, s kostivalem lékařským a kaštanem koňským (chladivý a hřejivý). Tyto balzámy jsou  vhodné pro regenerační masáže.
5af97d416b251obrazek.jpg

Vraťme se k péči o pokožku. Péče o pokožku nohou je nutná, neboť vysychání pokožky se zhoršuje s věkem. Mazové žlázy postupně  produkují méně mazu. Proto je zapotřebí používat pravidelně regenerační a hydratační krém na nohy, aby docházelo k jejímu zjemnění a zvláčnění. Při aplikaci na paty pomáhá proti tvrdnutí kůže.

5af97d565df5aobrazek.jpg5af97e64da30fobrazek.jpgPokud již došlo ke zrohovatění pokožky kosmetika TOP GOLD nabízí gel na ošetření zrohovatělé pokožky. Pokožka se změkčuje a z jejího povrchu se uvolňují ztvrdlé částečky kůže. Gel je možno použít i na rozpraskanou pokožku. Doporučujeme ztvrdlou pokožku silně gelem na noc potřít, přiložit bavlněnou látku a pak zabalit nohu do igelitu. Pokožka se lépe odlupuje. Výraznější účinky na vyschlou pokožku má i k ošetření všech typů problémové pokožky řada Topderm. Pozor! Tyto emulze je vhodná i pro diabetiky. Kosmetika obsahuje krém na problémovou pokožku rukou a zvláčňující emulzi na tělo.Krém i emulze zvláčňují díky složkám jako např. urea, Lactil komplex, glycerin. Dále obsahují složky s dermoprotektivním účinkem (zejména přírodní vitamin E z pšeničných klíčků, avokádový olej a další. Výrobky změkčují nadměrný tvrdý povrch kůže. Tyto výrobky jsou vhodné i pro diabetiky.


K odstranění odumřelých buněk přispívá bylinnou koupel na nohy a koupelové sole.
5af97d9e3d3f0obrazek.jpg

Výrobky dle vlastních receptur vyrábí desítky let česká firma Chemek laboratoře spol. s r.o.

5af97dbe38bf5obrazek.jpg
Řada výrobků je k dostání v lékárnách. Největší nabídku těchto produktů má pro lékárny velkodistributor léčiv Phoenix.

Přečtěte si také: