Opravdu existují muži, kteří by své partnerce snesli modré z nebe a líbali zem, po které chodí? Prý ano, jenže hodné holky mají smůlu. Obětaví a galantní dobráci totiž údajně „jedou“ po potvorách…

submisivní

Mužskou povahu se ženy snaží rozeznat podle všelijakých na první pohled viditelných „klíčů“. Zatímco jedny dají na boty, protože vyšmajdané, špinavé, nebo dokonce děravé boty přece jen ledacos o dotyčném vypovídají, jiné zase odhadují inteligenci podle velkosti čela či nosu…
Existují však i ženy, které dokážou v mužích téměř okamžitě vycítit, jak moc bude „tvárný“ a ovladatelný, neboť právě tyto vlastnosti jsou pro ně ve vztahu doslova a do písmene klíčem ke spokojenosti.
Jednou z takových žen je pětadvacetiletá Gábina. Zatímco ona téměř o všem rozhoduje a řídí, její partner Lukáš (26) má ve společné domácnosti na starosti „praktické záležitosti“. Přesněji řečeno, Gábina mu říká, co má dělat, a on to dělá. Bez řečí. Velice chápavý je i k jejím občas dosti neomaleným, a především nevyzpytatelným výkyvům nálad či přáním.

Udělat občas dusno

Tak se klidně stává, že když u Gábiny například večer nečekaně zazvonily kamarádky a její drahoušek zrovna připravoval večeři, mohla se klidně rozhodnout, že si udělá jiný program, než který slibovala tichá večeře při svíčkách ve dvou.
„Miláčku, já jdu teď s holkama ven, ano? Tak na mě dneska v noci nečekej,“ zavolala třeba Gábina na dobráka Lukáše, a než se stačil rozkoukat, už byla v tahu.
Zajímavá je i její potřeba „udělat občas dusno“, jak sama tvrdí.
„Občas se prostě jen tak potřebuji s partnerem pohádat,“ říká Gábina. „Je jedno, čeho se to týká, ale musím vyvolat nějakou hádku a mít minimálně dobrou výměnu názorů,“ tvrdí Gábina, pro kterou je důležité, aby sem tam zkrátka jen tak „zakalila vodu“.
Lukáš už si na to zvykl a hádavosti své partnerky se snaží takříkajíc vyhovět.
„Jen jednou v životě jsem chodila s někým, kdo byl dominantní, ale to netrvalo dlouho,“ vyznává se Gábina a dodává: „Potřebuji někoho, kdo se dá namazat na chleba a kdo nemusí mít vždycky pravdu tak jako já,“ usmívá se.  
Dominantní partnerky měl ale ve většině případů také Lukáš.
„Než jsem poznal Gábinu, chodil jsem většinou s ženami, které byly o pár let starší,“ vzpomíná Lukáš. Gábina je podle něj stejně dominantní, což se mu, jak sám přiznává, na ženách líbí.
„Neřekl bych, že jsem podpantoflák, mám prostě rád silné osobnosti a ženy,“ brání se nařčení slabého muže. K ženám prý cítí velký respekt, vyrůstal totiž s matkou a mladší sestrou, o kterou se musel odmalička starat.

Podle psychologů jsou právě muži, kteří pocházejí z prostředí, v němž převládaly ženy, velmi citlivými partnery a dobře snáší i neslavnou ženskou vrtkavost a náladovost. Ženské prostředí má totiž na muže velký vliv, především v době dospívání. Neplatí to však pro ty, které jejich matky nebo sestry naopak přehnaně hýčkaly a věnovaly jim nezdravou pozornost…

Chcete-li partnera, který vám bude snášet modré z nebe, vhodnou volbou bývají muži, kteří se museli starat o mladší sourozence nebo sestru.

Čtěte také:

Reklama