ba3.jpg

Dávno už neplatí, že voda v bazénu musí být jen sladká. Její čistoty lze dosáhnout efektivně také slanou úpravou. Slaná bazénová voda sice nenahradí všechny blahodárné účinky vody mořské, ale je šetrnější k životnímu prostředí i lidské pokožce. Nemusíte mít proto výčitky, když vy nebo vaše děti v bazénu strávíte třeba celý den.

Společnost ALBIXON nabízí ve spolupráci se společností Hayward úpravu slané vody pomocí solničky OXILIFE. Jedná se o ekologičtější a v dlouhodobějším měřítku také levnější způsob, jak udržet vodu v bazénu čistou a nezakalenou.

ba2.jpgSlaná voda sice malé množství chlóru obsahuje, ale ten vzniká přirozeně rozkladem rozpuštěné soli. Díky tomu voda nevyvolává alergické reakce a nevysušuje pokožku. Mohou se v ní proto bez starostí koupat i děti nebo osoby s citlivou pokožkou či kožními onemocněními, např. lupénkou nebo atopickým ekzémem. Slaná voda má dokonce mírné antiseptické účinky. Nemusíte mít však obavy, že by voda se slanou úpravou zanechala na vaší kůži nebo plavkách bílé stopy. Oproti pravé mořské vodě je mnohem méně slaná, asi jako lidské slzy, takže nebude dráždit vaše oči ani pokožku.

„Solnička OXILIFE je unikátní v tom, že upravuje vodu kombinací elektrolýzy a hydrolýzy. Voda v bazénu je díky tomu dezinfikovaná nejen pomocí reakce slané vody, ale také pomocí aktivního kyslíku. Bezpečně tak zbaví vodu řas a dalších mikroorganismů“ vysvětluje Jan Puchmeltr, specialista společnosti ALBIXON. Solnička navíc automaticky upraví pH bazénové vody na ideální hodnotu.

Chcete-li mít vodu ve svém bazénu absolutně pod kontrolou, můžete si zařízení dále rozšířit o modul volného chlóru pro automatický provoz nebo Redox modul, který hlídá hodnotu rozdílu mezi dezinfekcí a nečistotami v bazénové vodě. Oblíbené je také doplnění o Wi-Fi modul, pomocí kterého můžete svoji solničku ovládat na dálku přes mobilní aplikaci. Tato aplikace dokáže ovládat až 4 další bazénová zařízení. Jejím prostřednictvím tak můžete spouštět filtrační či tepelné čerpadlo nebo zapnout osvětlení bazénu.

603cc9dbe3ad8BA.jpg

Slanou úpravu vody si můžete zařídit jak v novém, tak stávajícím bazénu. Pokud se tedy rozhodnete v nadcházející sezóně změnit vodu ve svém bazénu na slanou, stačí splňovat požadovaný průměr potrubí a průtok vody. Bazén musí mít dále technickou šachtu nebo jiné místo, kde je uložený filtr. A pak už vám nic nebude bránit nechat se unášet na mořských vlnách přímo u vás doma.Více na ALBIXON.CZ

ALBIXON.jpg

Reklama