Styl lolita vznikl před několika lety v Japonsku a postupně se stal naprosto běžnou součástí tamních ulic i módních domů. V Česku se jej bojíme. Není to trochu škoda? Podívejte se na několik krásných lolita modelů.

Světlá pleť, světlý make-up, růžové tváře, tmavé oční linky, nevinné výraz a šaty, které vídáme častěji na porcelánových panenkách nežli na lidech. To je styl lolita. V Japonsku zcela běžný a velice oblíbený. Své místo si našel ve vyhlášených módních domech i jinde v zahraničí. U nás, jak už tomu bývá s neuniformní módou, se jej bojíme. Nicméně alespoň malý ostrůvek nadšenců, čítající minimálně několik stovek, si přece jen našel.

Poznávacím znamením lolita stylu jsou „áčkové“ šaty nebo sukně v délce nad kolena, často zdobené krajkou. Neopomenutelným znakem lolitek jsou i mašle, které najdete na kabelkách, na šatech, ve vlasech či na podkolenkách.

hellcatpunkshellcatpunksputumayo

Největšími průkopníky lolita fashion jsou známé japonské značky, například Algonquins, 6%dokidoki a Spica, za zmínku stojí také americká značka Heavy Red, která se specializuje na gothic lolita, což je poněkud drsnější poddruh lolita módy. Obvykle se lolita móda kombinuje právě s dalšími oblíbenými alternativními styly, jako například zmíněný gothic nebo punk, v tom zase vyniká nová japonská značka Hellcatpunks, nebo už kultovní Putumayo.

heavy red

lolitaputumayo

České lolitky musely ještě nedávno své oblečky nakupovat v zahraničí, protože u nás nebyl jediný obchod s touto módou. V uplynulém roce vznikl koutek s lolita fashion v Japa-shopu. Ten najdete v pražských Dejvicích.

Reklama