Milé dámy, vraťme se společně do 20.–40. let minulého století a vychutnejme si elegantně stylové melodie této doby... swingový tanec totiž právě v současné době zažívá svou velkou renesanci v podobě Elektro Swingu a Neoswingu!

Láká vás představa návratu do taneční swingové éry? Pak jste na správné adrese, neboť vás v budoucnu neminou skvělé tipy, kde se swingové tance i v dnešní době naučit! Abych byla na úvod konkrétnější, dovolte mi pro začátek aspoň malý výčet typů tanců, které se pod tímto pojmem skrývají….

Lindy Hop: Velmi oblíbený párový tanec, který se stal první formou swingového tance, jak jej známe dnes. Společně s Charlestonem byl nejoblíbenějším v dvacátých letech dvacátého století.

Balboa: Taktéž pochází z dvacátých let dvacátého století a to konkrétně z jižní Kalifornie. Název Balboa vznikl z Balboa Peninsula v Newport Beach v Kalifornii, kde se tento tanec údajně vyvinul.


Boogie-Woogie: Název „Boogie-Woogie“ pro swingový tanec má své kořeny ve stejnojmenné hudbě. I když se tato hudba zrodila v USA, pojmenování tance Boogie-Woogie se používalo převážně v Evropě.

Collegiate Shag: Tento tanec pochází z jihu USA (nejspíše New Orleans). Původně byl tančen na rychlý Ragtime – druh Jazzu. Pravděpodobně jeho výstřední základní krok vedl k alternativnímu označení Collegiate Shagu – Flea Hop (bleší skok).


Charleston: Ve dvacátých letech byl Charleston velmi populárním tancem, a stal se jedním ze symbolů této dekády (společně s jazzem, prohibicí, Al Caponem a Fordem T). V dnešní době je opět populárním mezi swingovými tanečníky po celém světě.

Elektro Swing a Neoswing: Spojuje stylové melodie Swingu se současnou taneční hudbou, jako je House, Hip-Hop a R’n'B. Počet fanoušků Elektro Swingu a Neoswingu velmi dynamicky roste, neboť i na něj je možno výborně tančit!

Již příště se můžete, milé dámy, těšit na rozhovor s lektory výše zmíněného tanečního umění! SWING IT!

Reklama