Tři cesty, jak elegantně začlenit technologické přístroje do interiéru domova

Will Taylor, designér interiérů, novinář a blogger, si během mnoha let již přivykl hledat vynalézavé způsoby, jak nenásilně uvádět technologie do svého domova. Potýkal se s nesčetnými televizory, počítači, ovladači a tablety, jež prošly jeho dveřmi, aby se naučil, že technologické přístroje v domácnosti nemusí být nutně překážkou, když chcete mít svůj domov zařízen stylově.

Společnost Logitech oslovila Willa Taylora, aby navrhl nápady, jak může nová klávesnice K830 Living Room snadno splynout s každodenním životem každého z nás. Čtěte dál a dozvíte se od něj tři hlavní tipy, jak přizvat technologie do svého domova, aniž byste museli narušit jeho celkový styl:

Logitek

1. KOMBINUJTE BARVY

Souběžně s tím, jak se technologie stávají stále větší součástí našich životů, jsou nabízeny i v širší škále barevných provedení. Díky tomu máte stále větší možnost, jak své přístroje barevně sladit s designem vašeho pokoje. Jedním přístupem může být skloubení barevnosti interiéru a technologických zařízení. Vyberte barvy přístrojů tak, aby byla ve stejném nebo podobném barevném odstínu, jako je barevné ladění místnosti. Nebo to můžete udělat opačně – použijete zařízení v určitých barvách jako východisko určující barevný akcent pro váš prostor. Prostě si vyberte přístroje v určitých barvách, jež budou ladit či kontrastovat s barevným schématem okolí, a sledujte, jak prostor vstřebá jejich stylový přínos.

Logitech

2. VYBERTE VHODNÉ MÍSTO

Uvážíme-li, do jaké míry technologie prostupují náš každodenní život, je ironií, že na ně při úvahách o zařízení interiéru pomyslíme až v poslední řadě. Pokud již televizor máte, nebo se rozhodujete, že si pořídíte nový, když se stěhujete do nového bytu, není od věci promyslet předem, kde bude v pokoji umístěn a jak bude ladit s okolním stylem výzdoby.

Logitech

Když budete chytře plánovat dopředu, může se televizor stát zajímavým stylotvorným prvkem v prostoru pokoje a nebudete jej již muset skrývat za zavřenými dveřmi. Pokud například máte černý televizor, vyberte si stěnu, na kterou jej pověsíte, a následně zkuste na stěnu dát tmavou tapetu nebo nátěr. A naopak – je-li váš televizor bílý, mohli byste zvolit stylové černobílé schéma a pověsit bílou televizi na černou zeď a vytvořit tak silný kontrast.

Když navíc kolem televizoru pověsíte černobílé fotografie v bílých rámečcích, pomůžete jej tak nenápadně včlenit do své nástěnné galerie. Jednak tím zabráníte tomu, aby televize pokoji neúměrně dominovala, a jednak ušetříte cenné místo, které by jinak zabíral její stojan.

3. KABELY SKRYJTE DO KRABICE

Tablety, klávesnice, dálkové ovladače, telefony – nedáme-li si trochu pozor, mohou se nám v obývacím pokoji rychle zabydlet nejrůznější věci, které denně potřebujeme, protože stále více používáme integrované technologie, což znamená, že k používání jednoho přístroje potřebujeme další zařízení: například klávesnici pro ovládání „chytré televize“, která umožňuje a současně vyžaduje větší interaktivitu. Nabízí se chytré řešení, a to udržet změť kabelů někde stranou tak, že si zařídíte na vhodném místě odkládací místo pro všechny přístroje.

Logitech

Vytvořte si „dokovací stanici“, kde budete mít nenápadně skryté kabely nabíječek a jiné připojovací kabely, a nebudete již muset stále otevírat a zavírat skříňku, kde jindy dálkové ovladače nebo klávesnice skrýváte – což nikoho bezpochyby nebude bavit dlouho.

V moderním, současně zařízeném prostoru můžete zvážit štíhlý, bíle nebo mramorově lakovaný box, nebo je-li váš interiér ve více přírodním stylu, zkuste krabici s jutovým víkem. Stačí všechny kabely protáhnout horem nebo pro ně provrtat otvor a pak dát vaše přístroje nahoru. Stylově tak vymezíte svým přístrojům místo v prostoru a současně neomezíte veškeré praktické výhody, které vám přinášejí.

Jedno je jisté – klíčem k úspěšnému propojení technologií s designem vašeho domova je vnímat technologické přístroje jako svéprávný prvek vstupující do celkového dekoračního schématu. Je přínosné změnit přístup k návrhu pojetí designu prostředí od samého počátku tak, abyste uvážili roli a umístění jednotlivých zařízení v rámci celkového konceptu, a zjistíte, že pak mnohem snadněji dosáhnete harmonického spojení technologií a ostatních prvků v prostoru. Věnujete-li nějaký čas promýšlení těchto stylových řešení, zjednoduší se vám i způsoby, jak přístroje používáte a ukládáte, což bude ve výsledku příjemné a současně váš interiér bude působit stylověji.

Reklama