5f7b2bad38334IMG-7362.jpgČešku s nezvyklým jménem Regina Drašković (53) jsme potkaly v salonu Klaudia Eis, kde jsme připravovaly reportáž o permanentním make-upu. Je na volné noze jako marketingový konzultant pro online reklamy, sociální sítě a zakladatelkou produkce VideoProFirmu. Studovala dva kreativní obory design skla a módu. Většinu pracovní kariéry pracuje v mediích nebo v marketingu, ve 48 letech zůstala bez práce. V pracovních nabídkách se pořád opakovala slova online marketing, PPC reklama, Remarketing, sociální sítě, organika, Google Analytics apod. Marketing se změnil a pro ni nastal čas vrhnout se do online prostředí. Zaplatila si intenzivní kurz Manažer pro internetové projekty, ale to byl jen skromný začátek, zbytek jak říká doslova vyseděla u počítače a učila se. Regina to komentuje: „To já se musela změnit, svět se kvůli mně točit nepřestane“. Připojila se ke skupině #holkyzmarketingu, chodí na odborné semináře a založila produkci na výrobu video reklamy. Už dávno u ní opadl generační mindrák, že bude mezi mladými vypadat jako bílá vrána. Jejím vzorem je Iris Apfel, z jejíž kolekce má i dvoje ikonické brýle.

Oblíbený kousek v šatníku: Černý rolák a brýle od Iris Apfel.

IMG-6595.jpg

Paní Tatianě je 62 let a možná si ji některé budete pamatovat z nedávné proměny. I když už je babičkou, rozhodně neztrácí elán a vožení kočárku nechává na volné chvíle. Pracuje na Karlově Univerzitě jako administrativní pracovnice, vedlejší práci má však o něco zajímavější. Dalo by se říct, že žije komparzem. Kromě pravidelného účinkování v Ordinaci v růžové zahradě si zahrála třeba i malou mluvenou roli v Modrém kódu. Baví ji ale i zahraniční film a nad nabídkami z agentur se příliš nerozmýšlí. Na proměnu přišla nenamalovaná, v černých úzkých džínách a vzorované halence. Hned po nanesení make-upu omládla o několik let. Fit se cítí díky tomu, že pravidelně cvičí.

Oblíbený kousek v šatníku: Černé úzké džíny s vysokým pasem, které stáhnou povolené bříško.

5f7b2edc37568IMG-0988.jpg

Paní Zuzanu jsme potkaly před rokem, když jsme připravovaly první proměnu. Vycházela ze stejného salonu a zajímala se o to, co vlastně děláme a z jakého jsme magazínu. Daly jsme se do řeči, a když nám Zuzana prozradila svůj věk, nemohly jsme uvěřit. Letos jí bude 74 let. Vypadala skvěle, vrásek měla pomálu, sršela pozitivní energií, a navíc měla styl! Vzdušné šedé mikádo by ji mohla závidět kdejaká dvacetiletá influencerka, cenily jsme ale i pletený kardigan sladěný s brýlemi. Když jsme se Zuzany zeptaly na to, jak je možné, že vypadá lépe než většina Češek v jejím věku, řekla, že celý život neztratila dobrou náladu a nadhled, a to i v časech nejtěžších.

Oblíbený kousek v šatníku: Bílá halenka, která lze kombinovat úplně se vším.

Reklama