Říká se, že do třetice všeho dobrého a tak vám přináším poslední moudra stylové Pařížanky Ines de la Fressange. Jak se vyhnout stylového faux pas v případě doplňků a šperků. I takové „drobnosti“ nám mohou pokazit celkový dojem.

Ale doporučuji všem ženám, které jsou vstřícné novým věcem, které móda a hlavně styl zajímá, ale i těm, které si nejsou jisté, zda nosit náušnice a náhrdelník ze soupravy dohromady.

Raději nečtěte, pokud si myslíte, že nikomu do vašeho stylu nic není. Nejste zvědavá, s čím ta „snobská“ Francouzka zase přišla. Nečtěte, máte-li styl v malíčku a všechno, co jste se od ní zatím dozvěděly, praktikujete už léta. Aniž by vám někdo radil.

Ale možná vás přece jenom něco překvapí a zjistíte, že léty zarytá klišé jsou od toho, aby se porušila.

Náušnice a náhrdelník zároveň

Ines: doplňkyNikdy nenoste obojí, už je to příliš. Totéž platí i pro prsteny na každém prstě. A spojení náramek/ky plus prsten/y, plus hodinky, plus náušnice a náhrdelník. Třikrát ne a ještě jednou ne!

Dana: Tak jsem si oddechla, že už to konečně vím jistě. Často se mě na to kamarádky ptají a já jsem jim odpovídala čistě intuitivně. „Dobrého pomálu.“ Ověšené prsty prsteny působí buransky: Podívejte se, já na to mám.

Spona na šátek

Ines: To by měli zakázat

Dana: ještě teď mám v živé paměti jakousi reklamu se sponou. Kolik jste díky ní udělaly variant. Ještěže se mi to nikdy nelíbilo. Ani mamince bych to nekoupila.

Piercing

Ines: „Na všechno kašlu“ asi nebude ten nejlepší módní postoj

Dana: Za tenhle názor opravdu děkuji. Vždycky jsem si připadala staromódní, když se mi piercing nelíbil. Ale pokud do sebe někdo dobrovolně dělá díry a nosí kovové „beďary“, je to jeho volba.

Bílé kozačky s třásněmi

Ines: Dosáhnout vzhledu jako z Divokého západu se dá i lépe.

Dana: Nevidím jediný důvod, proč by měla Evropanka vypadat jako cowboy

Ledvinky a batůžky

Ines: I když je nějaký návrhář snaží vzkřísit k životu, malé batůžky a taštičky připevněné k tělu nejsou přitažlivé. Odmítněte je, i kdyby je nabízeli na každém rohu. Totéž platí i o batůžku, pokud nejste studentka.

Dana: Tak tady mám máslo na hlavě. Někdy v osmdesátých letech to tady byla novinka a já jsem ledvinku dostala od návštěvy z Kanady. Dokonce jsem ji jeden čas i nosila. Dnes mi připadá odpudivá, i když ji občas vídám hlavně na chlapech. Brrr.

Batůžky budou asi hrdě bránit maminky s malými dětmi. Elegance neelegance.

Kšiltovky kšiltem dozadu

Ines: A je taková kšiltovka sama o sobě dobrý nápad? To si radši pořiďte rybářský klobouk nebo slamák.

Dana: Ještě že mi kšiltovky nesluší. Nosím je výjimečně na koně a zásadně kšiltem dopředu jako ochranu. 

Sandály s ponožkami

Ines: Pokud nejste herečka v newyorském uměleckém filmu pro náročného diváka. V Paříži je tato kombinace v podstatě protizákonná.

Dana: No vidíte, jak často na to téma diskutujeme. Ponožky v sandálech vidíme i na módních fotkách. Ale tam se to počítá asi jako umění.

Plastové žabky a pantofle k bazénu

Innes: Zaručeně zabijí i nejlepší komplet.

Dana: No, nepamatujte si na jednu módní policii, kdy jsem to kritizovala?

Sladěné punčochy, boty a kabelka

Ines: Ne, to nejde.

Dana: Teď v tom mám trochu zmatek a nevím, co myslela tím „sladěné“. Ve stejné barvě? Tón v tónu? Takže černé punčochy, černé boty a černá kabelka NE? Sice nenosím sukně, takže se mě to netýká, ale za nestylové bych to rozhodně nepovažovala, takže tady jsem vedle, jak ta jedle

Už se těším na vaše reakce

Čtěte také:

Reklama