Ráda zahradničíte, nebo alespoň pěstujete kytky na balkoně či v truhlících? Proč si práci nezpříjemnit hezkými doplňky. Mám pro vás pár tipů, které zkrášlí vaši zahradu nebo balkon

Zahradnické práce jsou už v plném proudu, ale spoustu práce máme i přesazováním pokojových květin a osazování venkovních truhlíků, zdobení oken a balkonů. My netrpělivé už je máme osázené, ale na noc je stále ještě uklízíme. Co kdyby přišly kroupy nebo nečekaný noční chlad. Zvláště mladé rostlinky jsou hodně choulostivé, takže je lepší počkat, až bude po „zmrzlících“.

Tím pádem máme ještě čas popřemýšlet, čím bychom naše květinová zákoutí vylepšily. Co si třeba pořídit místo plastových květináčů a truhlíků něco stylovějšího? K venkovským chalupám se hodí například proutěné, nebo netradiční smaltované. Na balkony městských domů se zase hodí historizující květináče z patinovaného plechu, které jsou ošetřeny proti korozi. Pokud máte bylinkovou zahrádku, určitě využijete cedulky s názvy jednotlivých rostlinek. Oceníte nejen estetiku, ale i přehlednost.

cedulky

V obchodech se zahradnickými potřebami najdete určitě spoustu zajímavých věciček, které vám nejen zútulní zahradu, balkon, terasu, ale zpříjemní i práci. Od konví na zalévání přes pracovní rukavice a holinky.

Foto: bellarose

Čtěte také

Reklama