• Pro aktivní sportovce

Milovníci zimních sportů již jistě dobře vědí, jaké oblečení zvolit, aby jim bylo teplo. Jestli si letos prvně chystáte osvojit umění lyžování, mějte na paměti, že je dobré do oděvů investovat. Nepodceňte to. Nepostačí vám obyčejná bunda, kterou koupíte v klasické kolekci módního řetězce. Při zimních aktivitách se dostáváte do přímého kontaktu se sněhem, proto je funkční a nepromokavé prádlo naprostou nezbytností. Systém spočívá zejména ve třech po sobě navazujících vrstvách, z nichž každá plní svou nenahraditelnou funkci. Je velmi důležité používat funkční prádlo. Jednak pro ochranu před prochladnutím a také při fyzické zátěži pro účinný odvod potu a vlhkosti od pokožky.

„První vrstvou je vždy dobře padnoucí a správně fungující termoprádlo- triko s dlouhým rukávem a dlouhé spodky. Tato vrstva bývá zpravidla slabší, neboť jejím úkolem je rychle transportovat pot od těla do dalších vrstev. Díky tomu udrží vaše tělo v suchu a napomůže lepší termoregulaci. Dbejte na to, aby termoprádlo mělo vždy přiléhavý střih. Jedině tak bude schopné efektivně nasát a odvádět pot od těla,“ vysvětluje produktová specialistka značky Craft Jana Hájová. Jako druhou vrstvu oblékněte např. fleecovou mikinu a tepláky, jejichž materiál je velmi příjemný na omak a dobře se nosí. Zimní bundy a kalhoty by měly být z větru odolného materiálu,“ radí produktová specialistka značky Craft Jana Hájová. 

  • Pro ty, co jedou dělat hlavně parádu

Jestli jste z těch, co je sporty, zvláště ty zimní, nebaví, ale chcete i tak vyrazit někam na hory, ani vy nezapomínejte na teplé oblečení. Teplé oděvy nejsou sice příliš lichotivé, ale je to lepší, než prochladnout a následně několik dní marodit. Výhodou je, že nemusíte utrácet vysoké částky za kousky určené k horským aktivitám. Základem by měla být hlavně péřová bunda, v délce minimálně pod zadeček. Nezapomínejte ani dlouhé tílko a hřejivý svetr či mikinu. Podmínkou jsou kvalitní teplé boty. Jistě víte, že jakmile máte nohy v teple, máte z poloviny vyhráno. Sbalte si sebou i nezbytné doplňky jako je čepice, šála a rukavice. Pokud jste zimomřivá, tak si sebou vezměte sexy negližé. Teď se možná divíte, proč to? Nebojte nebudeme vás v něm hnát na zasněžené svahy. Po celém dni na procházce do něj hupněte a nechte se zahřát svým přítelem. To je nejlepší a nejpříjemnější zdroj tepla.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama