5b9f8cca86304obrazek.jpgFoto: Shutterstock.com

Základem spokojeného života mazlíčků, ale i nás, je místo, které bude pro ně útočištěm. Takové, kam se mohou uklidit a mít od nás, nebo my od nich, chvilku zaslouženého klidu. Navíc psi musí vědět, kde je jejich útočiště, jinak vám přerostou přes hlavu. Tam je vykazujte kdykoliv provedou nějakou špatnost. Polštáře, kukaně, podložky, koše, lehátka či dokonce luxusní gauče nebo postele, sortiment pro zvířecí kamarády je opravdu nepřeberný.

5b9f94416fa7bobrazek.jpgZ nabídky: Spokojenypes.cz

Při výběru pelíšku zvažujte tělesnou konstituci psa, ale i místo, kam jej chcete umístit. Do prostoru, kde je chladno a průvan, pořiďte kukaně, boudičky, či pelíšky se zvýšeným bokem. Zvláště tehdy, pokud jste majitelem malého plemena, které je náchylné k prochladnutí. Pokud je místnost vyhřáta, postačí věrnému kamarádovi polštář či deka.

5b9f99130d5d8obrazek.jpgZ nabídky: Pelemoon.cz

5b9f94ac4e3c6obrazek.jpgZ nabídky: Bezednamiska.cz

Plyšový materiál mají psi i kočky velmi rády, ale je náročnější na údržbu. Výrobci je však navrhují tak, aby se daly prát v pračce. Pokud chcete něco praktičtějšího, kupte pelíšek s omyvatelným či impregnovaným povrchem. Jeho výhodou je i to, že jej můžete dát ven a nemusíte se bát, že by se s ním něco stalo.

5b9f989ee2675obrazek.jpgZ nabídky: Becydog.cz

5b9f967896982obrazek.jpgZ nabídky: Vsepropejska.cz

obrazek.jpg

Z nabídky: Akinu.cz

Máte doma už seniora či zvířecího kamaráda se závažnými zdravotními problémy, pak do jeho pohodlí rozhodně sáhněte hlouběji do peněženky. Na trhu jsou k dostání i speciálně navržené zdravotní pelíšky, které jim uleví od bolesti a dělají dobře na pohybový aparát.

5b9f982e60ce7obrazek.jpgZ nabídky: Zoohit.cz

Máte doma kočku, nebo plánujete její koupi? Pak nezapomeňte pořídit škrabadlo. To je pro ně totiž nepostradatelné, pokud tedy nechcete mít zničený gauč, záclony, koberec atd. Těmto šelmám totiž slouží k broušení drápů, které jim rychle dorůstají. Při výběru se zaměřte hlavně na jejich stabilitu. Jestli přemýšlíte, jakou velikost zvolit, záleží pouze na vás, kočky se spokojí i s malým škrabadlem, ovšem větší radost jim uděláte věží. Ta je totiž poskládaná z několika pater, boudičky a odpočívadla, kde si budou rády hrát a hovět.

5b9f9edff1ce0obrazek.jpg

5b9f9effe13eaobrazek.jpgZ nabídky: Biano.cz/Goleto.cz

  • Škrabadlo pro kočky si můžete vyrobit i sama, možná přizvěte na pomoc partnera či kamaráda/kamarádku. Inspiraci naleznete ve videu níže.

Nenechte si ujít: