Pustila byste si stylistku do šatníku? Ano, chce to odvahu připustit si, že jsem se stylem na štíru. Ale stylistka v šatníku může znamenat stejně ozdravný proces jako doktorka Cajthamlová v lednici. Tak jako nemilosrdně vyhazuje nevhodné jídlo z vaší lednice, stylistka „vyhodí“ nevhodné oblečení.

clothesKdy je dobré vyhledat stylistku a co to všechno obnáší, jsem se za vás zeptala osoby nejpovolanější, stylistky a vizážistky Žanety Kantorové.

Jak poznáme, že něco s naším stylem není v pořádku?
Každá z nás velmi dobře zná pocit, kdy „nemá co na sebe“.  Náš šatník může sice praskat ve švech, ale po delším zkoumání zjistíme, že více než polovinu věcí neumíme zkombinovat a nebo se necítíme dobře v oblečení, které si koupíme. Není nutné mít spoustu oblečení, ale mít věci, které umíme zkombinovat.

V konečném důsledku totiž utrácíme spoustu peněz a náš toužebně očekávaný pocit uspokojení, kdy chceme mít perfektní šatník, stále nepřichází.

Fajn, připusťme, že na tom se stylem nejsme nejlépe, a rády bychom si nechaly poradit, ale každou čtenářku jistě napadne, kolik taková rada stojí. 
Nechat si poradit v oblékání může dnes opravdu každý. Mýtus, že oblékat se nechávají jen slavné nebo velmi důležité osobnosti, které perfektní styl potřebují ke své profesi, již v dnešní době neplatí. Služby osobní stylistky se tak stávají službami, které jsou cenově dostupné. Služba stylistky, která se vám bude plně věnovat tři hodiny, stojí 2.500 korun.

Co to obnáší? Můžu si stylistku pozvat domů a nebo s ní vyrazit rovnou na nákupy?
Můžete obojí. V každém případě vás ale musí trochu poznat. Popovídat si s vámi a vytvořit si o vás obrázek. Jaký jste typ ženy, jaký je váš temperament, životní styl, jste-li praktická, nebo spíš romantická, jaké je vaše zaměstnání a co od stylistky vlastně očekáváte. Jak chcete působit na své okolí. 

Pokud budete chtít poradit se svým aktuálním šatníkem, rozebere s vámi jednotlivé kousky a poradí, co se k vám hodí, co není a je vhodné pro vaši postavu. Vybere oblečení, které nebude jen tak zbytečně viset ve skříni. Jakmile bude mít váš šatník řád a bude složen z věcí, které vám stoprocentně sluší, pak bude pro vás radostí otevírat svou skříň.

A pokud budu chtít stylistku využít i při nákupech?
Nakupovat se stylistkou je služba, která vám může pomoci utrácet peníze efektivně za oblečení, které vás podtrhne a vyzdvihne vaše přednosti. Stylistka vybere oblečení za vás. Z velké většiny to, co byste si sama nikdy nevybrala. Vybíráte si, ať už vědomě, či nevědomě podobné oblečení, podobné barvy a střihy, oblečení, na které jste zvyklá již léta. Tato skutečnost nemusí nutně znamenat, že vámi vybrané oblečení vám sluší. Zvyk je železná košile, která se vás může držet i léta. Tímto způsobem můžete přicházet o nové pocity lehkosti, pohodlí a svobody. To vše vám totiž může to správné oblečení přinést.

Vraťme se ještě k penězům. Co když usoudíte, že klientce bude slušet Max Mara, a ona na to nebude mít?
V každém případě se musíme nejdříve domluvit na rozpočtu. Podle toho, kolik hodlá klientka utratit, vyberu vhodné obchody. Ale věřte, že ani ženy, které nemají s financemi starosti, nenakupují hned v Pařížské. U nás je značkové zboží předražené, a pokud má žena možnost a prostředky, raději nakupuje v zahraničí.

Říká se, že není důležité, co má člověk na sobě, ale v hlavě. Co byste na to řekla?
To, jak na ostatní působíme, bychom neměli podceňovat. Podle výzkumů vyplývá, že první dojem, který uděláte na lidi kolem vás, je až z 55% na základě toho, jak vypadáte.

Stylistka vám nejen ukáže, jak efektivně oblečení nakupovat, ale také jaké barvy zvolit, jak kombinovat trendy věci s nadčasovou klasikou, jaké jsou vaše přednosti a jak je vyzdvihnout. Prioritou zůstává ponechat vaši originalitu a najít nový směr a styl, který odpovídá vaší osobnosti.

Děkuji za rozhovor.

A teď je to jen na vás, milé ženy-in: Lákalo by vás využít služeb osobní stylistky?

Více na: www.mojestylistka.cz

Čtěte také: