Co bude in, až skončí zima a my odložíme kabáty, abychom ukázaly, co v nás je? Zeptali jsme se několika stylistek a oděvních designérek na jejich tajné tipy pro sezonu jaro – léto 2011. Dnes vám představujeme první z nich.

Stylistku Michaelu Malou jste už poznaly především díky proměně čtenářky Tee.. A protože i vám sedl její vkus, zeptala jsem se Michaely, co bychom se na sebe měly na jaře obléct.

Silueta se převážně stylizuje do empírových přesýpacích hodin. Dominují „áčkové“ empírové střihy, volánovitý střih Baby dolls a šaty přestřižené v pase.

satysaty

Co se materiálu týče, budeme vrstvit, anebo alespoň řasit v pase. Výběr materiálů se zužuje výhradně na lehké přírodní materiály, jako je hedvábí, jemná organzová bavlna a len.

In bude krajka. Nejlépe ručně vyráběná krajka s reliéfní strukturou se nosí nejen jako doplňkový materiál v oděvu, ale i jako celý oděv. Nejnovější kolekce Dolce & Gabbana připomíná spíš spodní prádlo než vrchní oděv. Ustupující sníh by měl odhalit uchvacující texturu krajek v kombinaci s průhlednými lehkými materiály. Spojení staré doby s novou symbolizuje také tradiční šperk - zlatý křížek s novodobými extravagantními zlatými šperky.

Krajky se prolínají i do designu obuvi a kabelek. Pozor ale na umělé strojové napodobeniny krajek, které působí lacině.

A jaké oblečeme barvy? Bude se nosit bílá, krémová, béžová a pestrobarevné vzorované látky.