Zeptali jsme se několika stylistek a oděvních designérek na jejich tajné tipy pro sezonu jaro–léto 2011. Dnes vám prozradíme, co na nastávající sezonu doporučuje oděvní designérka Eliška Navrátilová.

Trendy a stále nové módní ikony – je to skutečně to, co hýbe světem? Osobně se snažím trendy nebrat příliš vážně, ale spíš s lehkou nadsázkou. Přece si na sebe nevezmete něco, co víte, že vám nesluší, nebo se v tom necítíte dobře.

Jako návrhář preferuji vytvoření kvalitního základu šatníku, čímž může být pár kousků oblečení, jež se dají dobře kombinovat. Takové oblečení pak můžete oživit drobnějšími trendy kousky jako sukýnkou, vestičkou, páskem, broží nebo jinými doplňky.

Ve své nové kolekci jsem se zaměřila především na trendy vestičky a další doplňky, jež se mohou stát právě takovým oživením. Pokud se však chceme trefit na správnou vlnu osvěžení našeho šatníku, je dobré se přece jen s trendy seznámit.

Eliška

Co tedy na jaře pofrčí? Hitem sezony jaro/léto 2011 se pomalu stává „baby look“ – krátké délky sukní, šatů i kraťásků, zvýrazněný pas, volánky. Připomíná to tak trochu 50. léta, ale tentokráte v jemnějších tónech a splývavých sukních – pudrová, smetanová, pastelové odstíny a květinové vzory.

Také při zpracování se hledí na zdobení v detailech. Pozor, ale ke krátkým šatičkám v žádném případě už žádné baleríny, ledaže chodíte po špičkách. Letos holt bez podpatků ani ránu.

Jestli však nechcete působit jako baby girl, trefným oživením letních květinových šatů a sukní bude např. džínová košile či vesta. Krátkou sukýnku, stejně jako mini šortky můžete letos doplnit krajkovým topem a výrazným náhrdelníkem. Výrazné šperky a krajka zůstávají totiž stále v kurzu. Pozor, krajky už nebudou jen na lemech a kanýrech, šijí se z nich celé šaty nebo vršky.

Eliškaeliška

Barvy: Světoví módní návrháři prý považují za hit sezony žlutozelenou barvu. Jistě se tato barva dobře vyjímá na fotografiích a přehlídkových molech, nejsem si však jistá, jaké bude její využití v praktickém životě.

Vidím ale jaro v podobných odstínech – modré, zelené i žluté v kombinaci s bílou, tentokráte více než kdy jindy také se smetanovou a béžovou. Jako každé léto se do módy dostávají květinové vzory, letos přijde čas i na ty nejdrobnější kvítky. Na dlouhých letních šatech se můžete odvázat a využít i výraznější vzory.

eliškaeliška

Styly: Safari styl, stejně jako červenomodrobílý námořnický styl, již všechny dobře známe a víme, jak dobře oba fungují. Skutečně, klasikou nic nezkazíte, ale když vám napovím, že stačí na jednoduché šaty vzít sáčko s nárameníky nebo k šortkám košili se zápinkami a čapku s vtipnou army nášivkou, jistě pochopíte, že vojenské detaily na jaře ještě sehrají svoji roli.

Foto: Dalibor Konopáč

Čtěte také:

Téma na dnešek: Můj největší úlet

Co nejodvážnějšího jste kdy měla na sobě? Jaký extrém, úlet, šílený výstřelek se vám povedl? Napište nám o tom! A pokud se dochovala také obrazová dokumentace, budeme rádi, když se o fotku podělíte.

Posílejte nám své módní úlety na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a ze všech došlých úletů vybereme jeden, který odměníme. Tentokrát můžete získat dárkový balíček s vlasovým stylingem Got2b.

Reklama