Styl a Kabo se snaží přitáhnout návštěvníky. Mladá a hlavně džínová móda je pro netradiční pojetí přehlídky jako stvořená. Proč ji neudělat třeba v tanečním stylu? Pod názvem STREETWEAR SHOW se v dynamikou, tancem a hudbou nabité podívané představili modelové a modelky v oblečení značek Cross Jeans, Coexis, Cons Jeans, funk´N´soul, Gear, Kenvelo, Motor Jeans, Pioneer, William and Delvin, Vila Clothes, Pilgrim a Ducal.

Součástí této přehlídky byla soutěž o titul DENIM FACE, nejkrásnější tvář džínové značky. Výběr finalistů nebyl jednoduchý. Hlavním kritériem bylo najít kosmopolitní mladé výrazné lidi, kteří jsou nabití energií a jejich hlavním zájmem je tanec a džínová móda. Do finále postoupilo 7 dívek a 7 mladíků. Každý pár měl na přehlídkovém mole předvádět značku džínů svého patrona.

V taneční choreografii Evy Fiderické se mladí soutěžící snažili získat přízeň publika, které se mohlo přímo na místě také zapojit do hlasování a vyhrát úplně stejnou cenu jako vítězové – šek na nákup džínového zboží v hodnotě 2000 korun a akrobatický let nebo let vrtulníkem pro čtyři osoby.


Včera jsme vás aktuálně informovali o historicky prvních vítězích:
jednadvacetileté Veronice Bartoschové, která reprezentovala módní značku Motor Jeans,
a pětadvacetiletém Rudolfu Chmelařovi, který zastupoval značku Gear.

Čerstvý nositel titulu DENIM FACE INTERNET 2008 Rudolf Chmelař byl ze svého úspěchu překvapený. „Přál jsem to všem, protože všichni na tom tvrdě pracovali, a tipoval jsem kohokoliv jiného, jenom ne sebe." 

Na Styl a Kabo se vypravil i nositel 33 zlatých slavíků Karel Gott.
Jeho přítomnost na veletrzích měla na svědomí především módní návrhářka Iveta Řádková, která se rozhodla ušít kolekci z látek potištěných reprodukcemi Gottových obrazů. Zpěvák poskytl Ženě-in exkluzivní rozhovor.

Jak vznikl nápad, že spojíte módu s vlastní tvorbou?

To nebyl můj nápad.

 

 

Takže nápad pochází od Ivety Řádkové?

Jestli pochází přímo od ní, nevím, ona to vlastně vytvořila. Myslím si ale, že to byl nápad skvělý, ať už pochází od kohokoliv, protože zatím jsem to nikde neviděl.

 

Jaký je Váš vztah k módě, je pro vás důležitá?

Jistě, že je důležitá. Zpěvák, který se i jako zpěvák prezentuje, musí vytvořit pro lidi jakýsi obraz, který odpovídá těm písním, které zpívá.

 

Kde čerpáte inspiraci pro své obrazy?

Ty přijdou samy, já je nehledám. Člověk musí umět vnímat okolí. Já jsem takový pozorovací typ raka, a ti vnímají všechno, co se kolem nich děje. A ti, co ještě navíc malují, vnímají o jednu dimenzi víc. Pozoruji věc tak, jak bych ji namaloval, jestli je to objekt pro malování, jestli je to to dobré světlo a stín, dobré barvy, a jestli ten příběh je zajímavý.

 

Takže hledáte především příběhy?

Ano, rozhodně ne krajinky, i když samozřejmě příroda mě fascinuje, a když je krásná a nepoškozená nějakým průmyslem, tak rád chodím do přírody. Nemám ale pocit, že to musím namalovat, protože přírodu jako takovou, když si dneska vyfotíte dobrou technikou, tak je to lepší. Malíř má ale více hledat lidské věci, vztahy, musí tam být nějaká zajímavost.

 

Když uspáváte svoji malou dceru, zpíváte jí ukolébavky, nebo něco z vlastní tvorby?

Ta malá je teprve skoro tříměsíční, takže ukolébavky ještě nevnímá, ale pravda je, že má oči dokořán, asi něco na tom opravdu bude, že dítě vnímá muziku. Šarlotka má ale radši rytmické písně, ne ukolébavky, všechno, co má rytmus.

 

Když už jsme u toho, jakou z rodinných povinností máte nejraději a proč?

No, z rodinných povinností... přijet domů a přinést dobrou náladu, starat se a živit.

 

Takže bude asi po tatínkovi?

No pozor, to nemusí být zrovna po mně, já mám radši melodické písně.  


 

Reklama