Snadné je žít, zpívá v jedné ze svých písniček Jiří Macháček a někteří lidé si mohou klidně notovat s ním. Třeba dcera paní Milady (45). Nikdy nepracovala a ani s tím nemíní začínat. Přesto si žije jako královna. Rodiče se za ni ale čím dál víc stydí.

„Myslím si, že jsme naši dceru Dominiku vychovali dobře. Nikdy nebyla rozmazlovaná, rozhodně neměla, co si právě umanula. Zato teď…,“ začíná s vyprávěním její maminka, které se její dítě začalo postupně vzdalovat. „Na vysoké škole se naprosto změnila. Seznámila se totiž s bohatým podnikatelem a zalíbil se jí jeho životní styl. Respektive role opečovávané princezny, která nemusí hnout ani prstem. Říkala jsem si, že ji to přejde, když se rozešli, ale to byl velký omyl.“

Nechce kluka bez budoucnosti

princessJejí dcera si na nový způsob života navykla a dalšího partnera už podle toho také vybírala. „Obyčejné kluky bez budoucnosti, jak ona říkala, začala přehlížet a lovit jen ve vodách úspěšných podnikatelů. A dařilo se jí to. Není divu, je to hezká holka. Jenže na nás s manželem je to už příliš. Nad jejím „úspěchem“ se navíc už začíná pozastavovat i naše okolí. A mně je z toho pěkně trapně. Co mám lidem říct, když se zeptají, co vlastně ta naše čerstvě vystudovaná vysokoškolačka dělá? přemítá Milada a vysvětluje, že její dcera si po škole žádnou práci nenašla. A ani to nemá v úmyslu.

Drahé dárky a pohodlný život

„Už tři čtvrtě roku je na pracáku a nechává se vydržovat od chlapů. Respektive vždycky od toho, se kterým zrovna žije. Jenže jí nestačí, že ji živí a platí bydlení, berou na dovolené. S ledovým klidem si od nich vezme i mnohem dražší dárky. Nedávno dokonce přijela v novém autě, které jí movitý přítel věnoval,“ kroutí hlavou její matka, která se dceři snažila už několikrát promluvit do duše.

 „Zpočátku jsem jí jen opatrně naznačila, že to není správné. Nemůže mít přece radost z věcí, které získala tak snadno a bez vlastního přičinění! Jenže ona mě odpálkovala s tím, že ona od svých partnerů nic nežádá. Vše prý kupují dobrovolně a z vlastní iniciativy. Naši debatu uzavřela, že hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Ale v tom to není! Jenže jí to nevysvětlím. Ani po dobrém, ani po zlém. A že už máme pár hádek za sebou…,“ svěřuje se Milada s tím, že se za dceru začali s manželem stydět.

Dostala se do řečí

„Lidé si už totiž začali šeptat, že se Domča živí prostitucí! A my se jim nemůžeme divit, protože ono to tak skutečně vypadá. Byť to tak není. Je mi hrozně trapně pokaždé, když mám neustále vysvětlovat, že naše dcera pracovat nemusí, protože má bohatého přítele. Snažím se ji hájit, i když s jejím chováním nesouhlasím. To manžel, ten jen mávne rukou, čímž veškerá debata o dceři skončila. Je na ni naštvaný a pomalu spolu už nepromluví. Hrozně mě to celé štve, ale mám takové tušení, že dceři jen tak nedojde, jakou dělá chybu. Snad až tehdy, až nebude moci těžit ze svého vzhledu. Jenže to už bude pozdě!“ dodává Milada.

Čtěte také:

Reklama