Čtenářka Pálivka, se zařadila mezi ty, které souhlasí s dnešní stávkou. A říká proč. Vyjmenovává věci, které ji vadí na polistopadové politice.

Dobré ráno všem,

i já souhlasím se stávkou a i já si myslím, že by měla být razantnější, protože když vidím, jak se vláda hádá mezi sebou, jak jim jde jenom o jejich „korýtka“, tak se mi dělá opravdu špatně. Chtějí dělat reformy, chtějí však ožebračit nás, „obyčejné „ lidi! Sami nemají žádnou odpovědnost, udělá se špatné rozhodnutí,stát přijde o miliardy, ale nikdo není potrestaný. Jak je to možné? Berou velké platy, ale za co? Zodpovědnost žádná, za co tedy berou tyto peníze? Přeci není problém zjistit, kdo špatné rohodnutí provedl a tím i zjistit,kdo je zodpovědný. Pořád se mluví o dinosaurech, ale podívejte se, kdo je u moci? Dinosaurus Kalousek, Nečas, Němcová a další. A tito se drží zuby, nehty, bodejť ne, když mají takové peníze. Od Sametové revoluce je toto nejhorší vláda.

A že není na důchody? Vždyť na důchody byl vyčleněn fond, na který se nesmělo sáhnout.Ale byla to především vláda ODS, která tyto prostředky rozpustila do rozpočtu a ty se nějak rozplynuly v nenávratno. Jak je možné, že poslanci nechtějí odsouhlasit daňové přiznání těm, kteří mají příjem za rok 10 miliónů korun? Vydělá si tolik normální občan naší země? Tak je vidět, že to nejsou poctivě vydělané peníze, protože jinak by nemuseli mít strach si toto daňové přiznání podat. A co progresivní daň? Ta je běžná v jiných státech. Ale u nás ne, u nás to zaplatí všichni na DPH. Samozřejmě, těch bohatých se to ani nedotkne, ale těch, kteří mají příjem kolem 10 -ti tisíc měsíčně, a někdo i méně, ti to znatelně pocítí.

A to nemluvím o kupónové privatizaci, která právě vedla k rozkrádání majetků. Co zbylo v naší malé zemičce?Dříve tu byl strojírenský průmysl, textilní průmysl, hutní průmysl. A co nyní? Nyní jsou tu zahraniční firmy, které nabízejí jenom montážní práce, daně ze zisku jdou do zahraničí. Náš stát z jejich zisku nemá nic. A co teprve výrok našeho prezidenta, který v počátcích své kariéry v ODS řekl, že nezná rozdíl mezi čistými a špinavými penězi? Nedal již on  tenkrát podnět k rozkrádání?

Proto souhlasím se stávkou, děkuji odborářům, kteří se postaví za nás „obyčejné lidi“. Protože nebýt jich, tak si vláda bude dělat co chce. A jsem pro defenestraci,jinak to opravdu nevidím, pokud vláda a poslanci nezmění svůj názor a pokud nebudou za své hloupé činy zodpovědni ti, kteří je zavinili!!! Proč to má platit ten, který poctivě pracuje, který vůbec špatné rozhodnutí vlády nemůže ovlivnit!

Tak to jsem se pěkně rozvášnila, ale věřte, stydím se za tuto hloupou vládu. Mám spoustu známých v zahraničí a jsou to vysokoškolsky vzdělaní lidé, ti se diví, jak dlouho si necháme na sobě „štípat dříví“. Myslím, že vědro pomalu a jistě přetéká...., tak se nedivme, že se za nás bijí odbory.

Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji Pálivko za váš text. Vašemu rozhořčení rozumím, chápu vaše naštvání. Jen mne děsí termíny, které používáte. „My obyčejní lidé“ - kdo je „obyčejný“ člověk? I já, který vidím stejné věci jako vy, jinak? Co byste chtěla, aby se s těmi „neobyčejnými“ stalo? A co když jich bude víc než vás „obyčejných“?

Demonstrace nic nezmění, od toho jsou dle mého názoru volby. Opět doporučuji, založte vlastní politickou stranu. Nenechte se zkorumpovat a svým programem nalákejte lidi. Vždyť odboráři tvrdí, že je jich nespokojených 90 % v téhle zemi. A vyhrajte volby. Pak věřím, že se něco změní.

Nebo počkejte na někoho, kdo řekne: Já jsem obyčejný člověk, a s těmi ostatními neobyčejnými zatočím. Volte mne, sláva mně!

  • Co si o stávce myslíte vy?
  • Stávkovala jste někdy?
  • Souhlasíte se stávkou, nebo ne? Proč?
  • Stávka vás nezajímá? Pobavte nás tím, co baví vás…
  • Udělejme si krásný oddychový den.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek odměním sladkostmi dle vašeho výběru. Tak vzhůru do psaní, focení a posílání…

Reklama