Představit přítele rodičům bývá zásadní krok, který dokáže nejednu ženu rozhodit. Lenka (27) otálí s prvním rodinným obědem už pár měsíců. Nemá strach, co na její známost řeknou rodiče. Bojí se reakce svého milého.

„Ano, je to tak. Svého přítele, se kterým chodím už rok, jsem ještě za celou tu dobu nepředstavila rodičům. Kdybyste je ale znali, až tak divné by vám to nepřišlo. Po pravdě řečeno, dost se za ně stydím! A mám strach, co si o nich můj vyvolený pomyslí. Respektive nejen o nich, ale také o mně. Z jaké rodiny že to pocházím,“ přiznává Lenka a hned také líčí, co jí na matce a otci vadí.

family

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Odmala jsem k nám nikoho nevodila, jen moje nejlepší kamarádka věděla, jak to u nás doma chodí a vypadá. Všude děsný binec a haldy nepotřebných věcí, které naši shromažďovali. Nepamatuji, že by kdy cokoli vyhodili. Naopak. Čeho se někdo z okolí a příbuzných zbavoval, to skončilo u nás. Všechno by se totiž jednou mohlo hodit. Naši se neštítili donést domů ani leccos od popelnice. Prostě děs. Touhle jejich vášní to ale nekončí,“ svěřuje se Lenka a pokračuje dalším koníčkem svých rodičů. Tím je alkohol.

„Není dne, aby si neotevřeli láhev. Pivo a víno je ještě slabý odvar, většinou si rádi dají i tvrdý alkohol. A pak je to s nimi hotové peklo. Hádají se, vyčítají, škoda mluvit! Už jako malá jsem se nemohla dočkat, až z tohoto cirkusu vypadnu. Jakmile to šlo, osamostatnila jsem se a k našim jezdila jen sporadicky. Když nad tím tak přemýšlím, byli nejspíš i rádi. Zbyl jim další pokoj na tu jejich veteš a nemuseli poslouchat mé připomínky,“ usmívá se Lenka hořce. Nic z toho ale její přítel netuší.

„Poslední dobrou mě stále častěji nutí, abych ho rodičům představila. A já se pořád vymlouvám na to či ono. Zpočátku mi vše procházelo, ale už to začíná být nápadné. On má pocit, že náš vztah neberu vážně, když ho nechci představit doma. A já nemám odvahu říct mu pravdu. Je to člověk z vyšších společenských vrstev a dovedu si představit jeho zděšení. Možná je to hloupost, ale bojím se, že mě už nikdy neuvidí stejnýma očima, jako doteď,“ dodává Lenka.

Čtěte také:

Reklama