rap.jpg
Foto: Shutterstock

Iva, 23 let: Pokud na vás někdo sahá, není to v pořádku. Mluvte o tom

Iva byla vždy vyspělejší než její spolužačky. Možná za to částečně mohly problémy se štítnou žlázou, kvůli nimž byla více zaoblená a brzy jí narostla prsa. Toho si bohužel všimnul i její učitel zeměpisu, informatiky a tělocviku ze základní školy. Na kluky byl vždy tvrdý a přísný, ale k děvčatům se dokázal chovat otevřeně, přátelsky a jako gentleman. Všechno to začalo na lyžařském výcviku, kde svým žákyním nabídl, aby mu tykaly. Líbilo se jim to, byl vtipný, okouzlujíc. A dokonce s nimi na diskotéce tančil ploužáky.

„O rok později, tedy v osmé třídě, kdy mi bylo čtrnáct, si řekl o moje ICQ a začal mi psát,“ vzpomíná Iva. „Nabízel mi správné odpovědi do testu ze zeměpisu. A tím u mě tenkrát logicky stoupl v ceně ještě více. Byla jsem hloupá, že jsem to tenkrát nedokázala prokouknout, ale byla to moje úplně první zkušenost s mužem a jeho náklonností směrem k mé osobě,“ říká.

Jenže později začal po Ivě požadovat fotografie. Sama říká, že neměla naštěstí odvahu mu nic poslat, ale není si jistá, zda to třeba neudělala nějaká ze spolužaček. S rostoucí ženskostí mladinké Ivy rostla i učitelova náklonnost k žačce. Zjistil si Ivino telefonní číslo a jeho zprávy a telefonáty nebraly konce.

„Věděl, že mám velké problémy v matematice, jsem spíš humanitní typ,“ říká Iva. „Takže mě přemluvil k doučování. Bála jsem se, že mi známka z matematiky pokazí jinak bezchybné vysvědčení, proto jsem kývla. A přeci jenom, stále byl autorita, tak jsem měla i strach mu vzdorovat a odmítat. Zmiňovaná doučovací hodina se odehrála po škole v jeho kabinetu. Skutečně mi vysvětloval probíranou látku, to mě trochu uklidnilo a připravilo o ostražitost. Avšak asi po půl hodině prohlásil, že si odpočineme. Vzal do svých moje ruce a prohlížel si je, jak jsou oproti těm jeho malé. Najednou se mě pokusil zničehonic políbit. Ucukla jsem mu a on dělal jakoby nic a mluvil dál. Po chvíli ale znovu uchopil moji dlaň a položil si ji na svůj zbytnělý penis. Šíleně mě to vyděsilo, začala jsem panikařit a blekokat, že musím jít. Naštěstí mi nebránil,“ říká.

Zprávy na ICQ i telefonu pokračovaly. Ivina vyděšená reakce jako kdyby agresora ještě povzbudila. Přestalo se jí jeho chování líbit, ale měla strach to někomu říct. Učitel mezitím neustále vyhledával její pozornost a přítomnost. Vyvrcholilo to ve chvíli, kdy při hodině hudební výchovy vstoupil do Iviny třídy a požádal vyučující, aby si mohl Ivu na chvilku vypůjčit. „Vzal mě do počítačové učebny, kde jsem mu diktovala známky jeho třídy do systému. Zničehonic se zeptal, proč mu neodepisuju. Když jsem se zdráhala odpovědět, opět se mě hrubě pokusil políbit a mou ruku mi tlačil k intimním partiím. Jsem hrozně pyšná, že jsem v té chvíli dostala takový vztek a strach zároveň, že jsem ho díky zvedajícímu se adrenalinu poslala tam, kde slunce nesvítí a utekla z učebny,“ vzpomíná Iva.

Iva sebrala odvahu svěřit se kamarádce a společně zašly za třídní učitelkou. Ukázaly jí fotky a zprávy, které pan učitel své žačce psal. Myslíte, že to skončilo happyendem, při kterém chlípný učitel letěl ze školy tak, že nestačil počítat schody? Ani náhodou. Bránil se, že se mu někdo naboural do počítače a že veškeré zprávy nepsal on. „Třídní mi soukromě v kabinetu řekla, že věří všemu, co jsem jí řekla. Prý se to nestalo poprvé. Ovšem pan učitel údajně věděl o škole něco choulostivého a nebylo možné ho jen tak vyhodit. Kdyby začal mluvit, školu by zavřeli. Rodičům jsem tohle nikdy neřekla, styděla jsem se. A proč o tom mluvím zrovna dnes? Sama jsem pedagogem, i když předškolním a vím, jak velkou roli hraje učitel a jeho autorita ve vývoji dítěte. Chtěla bych tímto vzkázat všem dětem a mladým lidem, že rozhodně není v pořádku, když na ně někdo nepatřičným způsobem sahá. Pokud se vám něco takového děje, svěřte se někomu a nebuďte v tom sami,“ uzavírá Iva.

Jan, 32 let: Všichni si myslí, že znásilňují jen muži, ale já mám jiné zkušenosti
Honza se může pochlubit velmi nevšedním vzhledem. Má po celém těle desítky tetování, piercingů, nosí barevné vlasy a velmi výrazné oblečení. Díky tomu nejen dokonale budí pozornost, ale také možná vypadá jako odvázaný týpek s divokým životním stylem. Podle svých slov ale takový není. „Nikdy jsem nebyl typ predátora nebo lovce žen, to v žádné případě,“ říká Jan. „Je mi jasné, že v běžné společnosti můj vzhled budí rozporuplné reakce, ale mně se to tak zkrátka líbí a nehodlám s tím nic dělat. Spíš mě štve, že lidé hodně hodnotí ostatní podle toho, jak vypadají. Ohlazený kravaťák je automaticky gentleman a slušný kluk, kdežto chlap s kérkami je vyvrhel společnosti. A to samé podle mě platí o pohlaví. Muž je predátor, co dokáže znásilnit nevinnou mladou dámu a žena je automaticky oběť. Ale já mám teda jiné zkušenosti,“ říká.

Honza patří do party několika kluků, kteří mají rádi divoké večírky, dobré drinky a velkou společnost. Ovšem dušuje se, že nikdo z jeho kamarádů, vzdor své divoké povaze, nikdy žádné ženě neublížil. „Spíš si tak jedeme to svoje, máme rádi hudbu, party apod. Nepředstavujte si divoké orgie. Ale často si spíš říkám, co se honí v hlavě některým slečnám, když si dají alkohol nebo jointa. Nedej bože jiné látky. Mockrát se mi stalo, že mi podroušené holky automaticky přiřadily pokleslou morálku a začaly mi automaticky sahat mezi nohy apod.,“ vypráví Honza.

Čtěte také: Po vztahu s nymfomankou jsem přehodnotil, co je důležité. Jak se žije párům s rozdílnou sexuální touhou?
 
Nepříjemné zážitky s impertinentními ženami se nevyhýbají ani jeho kamarádům. Jednoho dokonce prý jejich známá přinutila k sexu. „Té holce se říkalo obrázek. Byla vždycky šíleně zmalovaná a taková veselá v rozkroku, jak se říká. Vyhlédla si mého kamaráda, ten ovšem neměl zájem. Na jedné akci v jeho bytě využila jeho opilosti a i stavu změněného vědomí po požití omamných látek. Najednou jsme uslyšeli z vedlejší ložnice vzdechy a zároveň křik našeho kamaráda. Byli jsme všichni trochu pod vlivem, tak nás nenapadlo nic lepšího než do pokoje vtrhnout. Dotyčná na něm seděla obkročmo a Lukáš se dost bránil výkřiky jako NECH MĚ, NECHCI TĚ. Nakonec jsme museli dotyčnou zpacifikovat,“ vzpomíná.

Honzův přítel jim druhý den vyprávěl, že ho slečna obrázek v nestřízlivém stavu zatáhla do ložnice, zalehla a přes jeho důrazný nesouhlas pomocí pornografie a přímého dráždění přinutila k sexu. Vzhledem k tomu, že měla slečna asi o dvacet pět kilo více než on, měla i silovou převahu. „Rád bych, aby se vědělo, že ne všichni muži jsou schopní nutit holky k sexu a že i chlap může být obětí znásilnění. Můj kamarád se z toho sbíral ještě dost dlouho,“ říká Honza.

Čtěte také: 

Zdroj: Autorský článek, respondenti redaktorky