O Víkendové Žena-in.cz jste vyslovily přání: sdělovat si tipy na výlety. Kromě tipů na procházky s Klubem českých turistů, které již několik pátků na našem serveru vycházejí, jsme pro vás našli následující…  

Velmi nás zaujaly stránky www.borovice.cz, které se prezentují jako Informační centrum pro dětskou rekreaci a volný čas. Najdete zde nepřeberné množství aktualizovaných informací o různých akcích: tipy na výlet, výstavy, herní a výtvarné okénko, soutěže…, a to z celé republiky!

Další zajímavou a velmi praktickou pomůckou je zde odkaz na stránky www.dobrytabor.cz, který vám pomůže při výběru tábora pro vaše dítě. Stránky dobrytabor.cz provozuje občanské sdružení Pionýr a na jeho stránkách také najdete “Osmero opravdu dobrého tábora”.

Toto Osmero je:

1/ Má kvalifikované vedení

2/ Má zajímavý program

3/ Je bezpečný

4/ Je ve vhodných prostorách

5/ Je zdravotně zabezpečen

6/ Má dostatek informací pro všechny

7/ Rozvíjí osobnost účastníka

8/ Má důvěryhodného pořadatele

Ke každému bodu najdete podrobnosti právě na výše zmíněných stránkách.

 

Ba co víc, kromě rad, jak rozpoznat tzv. černý tábor (tedy ten, kam své dítě určitě nepošlete) a co malému táborníkovi zabalit, najdete i rady, jak připravit dítě na to, že jede poprvé na tábor; a to se určitě může hodit.

Dětská organizace Pionýr zřídila i speciální “horkou” telefonní linku, jež je pro vás připravena v pracovních dnech od 10 hodin do 18 hodin: horká linka – 222 247 529. Zde se můžete ptát na vše, co se týká táborů. 

A jaké máte zkušenosti s tábory vy a vaše děti?

Zdroj: borovice.cz a dobrytabor.cz

   
Reklama