cvic

Tělo budoucí maminky se každým dnem mění a přizpůsobuje potřebám rostoucího plodu. Stejně tak je důležité přizpůsobovat rostoucímu bříšku cvičení, které má na zdravý průběh těhotenství blahodárný účinek. Cílem cvičení je zlepšit či udržet celkovou tělesnou i duševní kondici a nepřibrat přespříliš nadbytečných kilogramů. Je prokázáno, že cvičící ženy se lépe vyrovnávají s běžnými těhotenskými obtížemi, jako jsou nevolnost, bolesti zad či zvýšené psychické napětí. Pohyb v tomto období pomáhá ženám se lépe připravit na fyzickou i psychickou zátěž, která je čeká při porodu.
Cvičení v těhotenství má i při zdravém vývoji plodu své pravidla, která se liší v jeho jednotlivých stádiích. S šetrnějším přístupem je možné v průběhu těhotenství pokračovat v původních sportovních aktivitách, avšak je nutné vynechat zejména ty, při kterých může dojít k otřesům nebo pádu. Dle stadia těhotenství je potřeba omezovat cviky, při kterých by mohl být stlačován plod... Řadu cviků a rad prospěšných pro zdravé těhotenství obsahuje právě vycházející DVD „Cvičení pro těhotné II - podle Magdaleny Mikulandové®".

Pro vaši představu uvádíme krátkou ukázku cviků, které by ve cvičení neměly chybět a najdete je též na DVD.

Cviky na záda

a) vzpor klečmo (na čtyřech). Záda jsou rovná, neprohnutá v bederní oblasti. S nádechem vytáčíme propnutou levou paži do strany, hlava sleduje paži. S výdechem vracíme zpět. Střídáme levou a pravou paži. Cvik cvičte 10x.
b) výchozí pozice je stejná. S nádechem vytahujeme levou ruku a pravou nohu do dálky S výdechem zpět. Záda jsou rovná. Opět střídáme strany. Cvik opakujeme 10x.

Cviky na kyčle

klek rozkročný, záda rovná. Sedejte si zvolna mezi paty s výdechem, s nádechem zpět do výchozí pozice. Cvik cvičte 15x.

Cviky na dno pánevní

leh na zádech, roznožené nohy pokrčené v kolenou, chodidla opřená o zem. S nádechem stáhněte hýždě, podsaďte pánev. Pánev vytahujte vzhůru. Při pohybu vzhůru vtahujte konečník co nejdříve dovnitř. Při postupném pokládání dolů konečník uvolněte. Cvičte 12x.

Cviky na břišní svaly

leh na zádech. Nohy pokrčené v kolenou, mírně od sebe, chodidla opřená o zem. S výdechem přitáhněte hlavu na prsa, vyhrbte záda, bederní oblast páteře tiskněte do podložky a zpevněte hýžďové svaly. S nádechem se tahem vytahujte za rukama jakoby do sedu pomocí břišních svalů. Cvičte 8x až 10x. Tento cvik cvičte do 5. měsíce těhotenství.

Cviky na prsní svaly

dělejte dámské kliky. Tedy v kleku posilujte pažní a prsní svaly. Pokrčte ruce v loktech a neprohýbejte se v zádech, zadeček můžete mít mírně vystrčený ke stropu. Cvik cvičte 10x

Na DVD naleznete dechové cvičení, stimulaci krevního oběhu, posilování zádového svalstva, posilování břišního svalstva, posilování nohou, posilování prsního svalstva, posilování pánevního dna, protažení a rehabilitaci, krátkou závěrečnou relaxaci. Jako bonusy shlédnete ukázky gravidjógy a gravidpilates.
DVD „Cvičení pro těhotné II - podle Magdaleny Mikulandové®" obsahuje kompletní sestavu těhotenského cvičení, kterou lze cvičit bez přerušení 45 minut pod vedením zkušené lektorky. Sestava je vhodná pro všechny stupně těhotenství.
Nové DVD doplňuje předchozí DVD „Cvičení pro těhotné - podle Magdaleny Mikulandové®", které je naopak členěno do jednotlivých cvičebních kapitol.
DVD je možné zakoupit v široké síti knihkupectví, prodejnách s kojeneckým zbožím a také na stránkách www.mildproduction.com nebo www.studioprozeny.cz.

Reklama