Německá nemajetná studentka si vloni koupila v bazaru za 150 eur (asi 4 000 Kč) starý gauč. A pak už se nestačila divit. Později totiž zjistila, že od té doby nějaký čas sedávala na malém pokladu. Pod sedačkou byl ukrytý cenný barokní obraz, který byl teď v Hamburku vydražen za 19 200 eur (516 tisíc Kč) a i po všech výdajích spojených s prodejem z toho studentce na kontě přibylo 16 000 eur (asi 430 tisíc Kč).

„Studentka sofa nějakou dobu užívala, a až pak náhodou přišla na to, že se v něm skrývá obraz. Až dosud však není jasné, jak se tam obraz vlastně dostal,“ řekla reportérům Reuters Michaela Derrová, mluvčí aukční síně Ketterer Kunst, kde se obraz dražil.

Experti mají za to, že dílo nazvané „Přípravy na útěk do Egypta“ vzniklo kolem roku 1610, kdy jej namaloval neznámý malíř, zřejmě žák školy benátského mistra Carla Saraceniho.

Zdroj: Korzo

Už se vám někdy podařilo najít nějakou opravdu cennou věc? Co to bylo za předmět, a kde a za jakých okolností jste jej objevila? Co byste si za nečekané finanční „přilepšení“ pořídila? Zatajila byste nález vašim nejbližším?

Reklama