O tom, že pití piva (pochopitelně  v rozumném množství) má blahodárný vliv na lidský organismus, asi není pochyb. Ale že bude mít i vliv na stres a obranyschopnost, zjistili odborníci z budějovické a strakonické nemocnice.
Jak to souvisí se studenty? Všichni známe stresy ve zkouškovém období. No a při stresu prudce klesá imunita.
Pokusy na studentech z celé republiky prokázaly, že při popíjení malého množství piva (každý den třetinku, respektive dvě nepasterizované dvanáctky s obsahem 5,2 procenta alkoholu ) nejenže obranyschopnost neklesla, ale dokonce stoupla.

Testy měly zjistit, jaký vliv má pivo na počet bílých krvinek, kterých běžně při stresu ubývá, a člověk je tak náchylnější k nemocem. Lékaři přišli na to, že počet leukocytů stoupl u některých studentů trojnásobně.
U žen byly výsledky dokonce lepší.

„Nebojte se, že by někdo nabádal mládež k pití alkoholu," hájí pokusy člen výzkumného týmu, lékař Petr Petr z klinické farmakologie budějovické nemocnice. Podle Světové zdravotnické organizace existuje definovaná denní dávka etanolu, která se považuje za neškodnou i při trvalém požívání. Tu jsme nepřekročili."

Podobné účinky má i uherák...
...jak zjistili odborníci z budějovické nemocnice již loni. Tehdy testovali, jak vysokoškolákům, kteří se připravují na zkoušky, pomáhá ve stresovém období uherák. Lékaři prokázali, že salám může být pro lidské zdraví stejně prospěšný jako kvalitní jogurt. Uzenina se totiž vyrábí stejnou metodou fermentace jako kysané mléčné produkty a pivo, za použití stejných chemických reakcí a příznivých mikroorganismů pro člověka.

Výsledky nynějšího projektu chtějí jeho autoři prezentovat v listopadu na odborné konferenci v Praze. Doufají, že získají peníze na další, pravděpodobně rozšířenější fázi výzkumu. Díky příznivým výsledkům už připravují další. Tentokrát se podívají blíže na účinky mléka.

Podle tiskové zprávy MF Dnes


Co tomu říkáte, milé ženy-in?
Otestujete to samy na sobě?
Nebo už blahodárné účinky piva a uheráku znáte dávno?
Napište nám.

Soutěž - předešlý výsledek děleno 6

Reklama