michelle-kunimoto.jpgMichelle Kunimoto, Twitter/ University of British Columbia

Keplerův satelit hledal planety, které leží v zónách, které by šly potenciálně obývat, to znamená, že by na povrchu planety mohla existovat voda. Díky těmto poznatkům mohla Michelle Kunimoto najít 17 exoplanet, z nichž na jedné možná mohla být opravdu voda.

Je třeba poznamenat, že objevená exoplaneta je 1,5krát větší než Země a má skalnatý povrch stejně jako modrá planeta. Oběžná dráha je o něco větší než ta Merkuru a dostává třetinu slunečního světla, kterou Země dostane ze Slunce.

Planeta dostala jméno KIC-7340288 b. „Leží asi tisíc světelných let od Země, takže se k ní jen tak v nejbližší době nedostaneme. Je to ale vzrušující objev, protože doposud bylo na základě dat z mise Kepler potvrzeno je 15 malých planet v obyvatelné zóně,“ řekla Kunimotová.

Michelle není jedinou „omladinou“ v NASA, které se podařilo objevit něco významného. Stážista NASA Wolf Cukier objevil vzdálenou planetu obíhající kolem dvou hvězd. Stav planety TOI 1338b byl potvrzen ještě během jeho stáže v NASA. Brzy poté zaperlila další stážistka Jennifer Briggs, která je studuje fyziku. Spatřila podivně kroutící se polární záři na obloze v Norsku.

Reklama