Beroun, 11. června 2007 -  Stane se film Vratné lahve divácky nejúspěšnějším Svěrákovým počinem? Odpověď na tuto otázku zajímá od pátku nejen filmové odborníky, ale i studenta z Prahy, který se rozhodl podat individuální sázku na tento film u největší české sázkové kanceláře Tipsport. Sázka je o to zajímavější, že student marketingové komunikace vsadil veškeré své úspory – celých pět tisíc korun – na skutečnost, že film Vratné lahve navštíví do 30. 9. 2007 minimálně 1.346.670 diváků. 

 

„Svěrákovy filmy se mi líbí odjakživa, ten jeho poslední - Vratné lahve - však považuji za mimořádně povedené dílo. Proto jsem se rozhodl vsadit veškeré své úspory na to, že se stane divácky nejúspěšnějším filmem pana Svěráka,“ zdůvodňuje svoji volbu dvacetiletý Viktor Kratochvíl.

 

Dosud nejúspěšnějším filmem z dílny režiséra Jana Svěráka je „oscarový“ film Kolja, který podle statistik Unie filmových distributorů shlédlo 1.346.669 diváků. Sázkař vyhraje, pokud na Vratné lahve přijde do konce září alespoň o jednoho diváka více. Před pár dny tvůrci Vratných lahví přivítali a odměnili milióntého návštěvníka.

Další úspěšný Svěrákovský film Tmavomodrý svět vidělo v českých kinech 1.196.279 lidí a Obecnou školu 1.040.668.

 

Bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport vypsali Viktoru Kratochvílovi na tuto individuální sázku kurs 3:1. Bude-li tedy sázka úspěšná, může se student radovat z výplaty 15.000 korun. „Sázka na Vratné lahve je typickou ukázkou našeho projektu Individuálních sázek, kdy mohou zájemci přijít do Tipsportu s vlastním námětem na sázku, kterou vypíšeme pouze pro ně,“ říká Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu. „Jsme hodně zvědavi, jak to dopadne, sázka je poměrně na hraně, proto jsme také dali slušný kurs.“

 

Hrdinou filmu Vratné lahve je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. „Nová verze scénáře se víc točí kolem hlavní postavy a jeho rodiny. Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje – je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé,“ charakterizuje obnovený projekt filmu Vratné lahve režisér a producent Jan Svěrák.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncept tzv. Individuálních sázek, v jehož rámci  si lidé mohou vsadit na událost, na kterou sami chtějí, nebo kterou si dokonce vymyslí, nabízí Tipsport na českém trhu kursových sázek jako jediný. Sázku lze uzavřít pouze písemnou nebo elektronickou formou. Stačí přijít na jakoukoliv pobočku Tipsportu, vyzvednout si formulář a popsat v něm podrobně svoji navrhovanou sázku. Tipsport následně návrh a podstatu sázky posoudí a v kladném případě stanoví přesné podmínky, za jakých sázku přijme, tzn. například kurs, minimální a maximální možnou výši vkladu či možnost vsadit pouze sólo sázku.

 

 

Sázková kancelář Tipsport, v současnosti největší sázková kancelář v České republice specializující se na kursové sázky, byla založena v květnu 1991. Nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kursy i na politické či zábavné kulturní události a také na číselné hry (například na ruletu). Tipsport v současné době provozuje v České republice více než 1030 poboček, z nichž zhruba 65 % funguje na bázi Tipsport barů, kde je možné se kromě sázení občerstvit a sledovat sportovní přenosy v televizi či na velkoplošné projekci. Díky telefonické službě Teleservis je možné sázet i po telefonu. Svým stálým klientům nabízí Tipsport účast ve věrnostním programu Tipkonto, v němž mohou pomocí čipové Tipkarty sázkaři čerpat mnoho bonusů a výhod. Tipsport je hlavním partnerem české hokejové extraligy pro sezonu 2006/2007 a premium partnerem české fotbalové reprezentace. Další informace o společnosti najdete na internetové adrese www.tipsport.cz nebo na Teletextu ČT str. 760.

 

Reklama