Tahle příhoda není z Černé sanitky, ale je moje vlastní, přesněji řečeno, mého muže. Vyprávěl mi ji v počátcích naší známosti jako svůj vlastní zážitek a já jsem po dlouhá léta věřila, že byl skutečně jejím očitým svědkem. A věřím tomu dodnes, přestože se ke mně něco velmi podobného už doneslo z několika různých stran. Přece by si můj zákonitý choť nevymýšlel, no řekněte ;-)))

Stalo se to za jeho vysokoškolských studií v Olomouci. Cestoval na přednášku, v „šalině" plné dalších studentů. Na jedné zastávce přistoupila korpulentní starší dáma. Volné místo nenašla, a tak si demonstrativně stoupla nad sedícího studenta černé pleti, který měl na kolenou otevřená skripta a byl zabraný do čtení, a začala velmi nahlas a velmi nevybíravě nadávat na ty černé huby, co zabírají místo slušným lidem". Student vzhlédl, uviděl ji, okamžitě vyskočil a se zdvořilou omluvou pustil dámu sednout.

To ale bábě" nestačilo. Už vsedě pokračovala ve své litanii. Takoví by měli zůstat někde v pralese a necpat se k nám, beztak nás tady jen vyžírají, a kdovíjaké nemoci to tady roznáší, člověk aby si bál si po něm sednout..." Okolostojící se styděli, odvraceli, ale ozvat se a zarazit ji se neodvážil nikdo.

Přiblížila se zastávka, kde vystupovala většina studentů, i onen Afričan. Ještě před tím se ale naklonil k oné rozzlobené dámě, velmi zblízka se jí podíval do obličeje a zřetelným hlasem na celou tramvaj pronesl: Taková baba my u nás v Kongo jíme!!!"

Jestli se tohle vážně někdy stalo, tak u toho bych chtěla být.

Soutěž: Vladislav ...čura

Reklama